MEDIPOL BAŞAKŞEHİR ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİR BÜYÜK ADIM DAHA ATTI
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “KAR-KIYAMET DİNLEMEZLER…”

“KAR-KIYAMET DİNLEMEZLER…”

MEDIPOL BAŞAKŞEHİR ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BİR BÜYÜK ADIM DAHA ATTI

Maç bildiğiniz üzere 23 Şubat Cumartesi akşamı oynanması gerekirken, tipi ve rüzgar nedeniyle 4. dakikada ertelenmiş ve 24 Şubat Pazar günü yine aynı saatte oynanmıştı. Aslında değişen tek şey rüzgarın yönüydü. Saha yine kar kaplı ve buzluydu. Başakşehir sanki sahada hiç bir şey yokmuş gibi oyununu oynamaya devam etti ve maçı yine rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

“ZEMİN FARKETMİYOR..”

Başakşehir için zeminin karlı, ıslak ya da çamur olması hiç farketmiyor. Bu sistem takımını oluşturan ve nerede nasıl oynayacağını bilmelerini sağlayan Abdullah Avcı‘yı taktir etmek gerek. Bursaspor maçın neredeyse tamamında bu zeminde oynarken sorunlar yaşadı. Başakşehir’in de yer yer zorluklar yaşadığını gözlemledik ancak hiç usanmadan pas oyunu oynamaya devam ettiler. Görüş açısı kısıtlıydı; buna rağmen Başakşehir’de ara pasları ve isabetli paslar dikkat çekmişti.

“ARDA-VİSCA İKİLİSİYLE MAÇI ÇÖZDÜLER”

İlk gol şans olabilir (Mossoro‘nun attığı) ancak ikinci gol karlı zeminde içimizi ısıttı. Arda‘nın vermiş olduğu ara pasta hareketlenen ve boşluğu her zamanki gibi iyi değerlendiren Edin Visca Başakşehir’i 2-0 öne geçirerek neredeyse maçı henüz daha ilk yarıda bitirmeyi başardı. Bizim de Atistics TV ekranlarından yorumladığımız ve 3-0’lik skor tahminide bulunduğumuz mücadelede son sözü Demba Ba söyledi.

“İÇ SAHADA ZORLANIYORLARDI”

Son maçlara baktığımızda Başakşehir’in iç sahada dış sahaya göre daha çok zorlandığını görmüştük. Özellikle Erzurumspor maçında inanılmaz bir performans düşüklüğü yaşamışlar ve baskı yemişlerdir. Bu karşılaşmada Bursaspor direndi, hücum etti ve zaman zaman pozisyon buldu ancak Başakşehir’in direncini kıramadı.

“BURSASPOR’UN İKİ NET GOL POZİSYONU VAR..”

Bursaspor karşılaşmada iki net gol pozisyonu buldu. Özellikle Sakho’nun dokunamadığı top çok önemli bir pozisyon olarak kayıtlara geçmişti. Ancak şahsi fikrim, Bursaspor bu golü bulsaydı dahi skoru tutacak futbol beklentim yoktu. Çok kırılgan bir savunma hattına sahip olan Bursaspor, aynı kırılganlığı zaman zaman hücumda da yaşıyor. Bursaspor’un Beşiktaş maçında ortaya koyduğu, daha doğrusu koyamadığı hücum performansı bu maç için elimize tahmin açısından ciddi kozlar vermişti.

 

Atilla Arda BORA

Top
Translate »