FENERBAHÇE, 1-0 GERİYE DÜŞTÜĞÜ RİZE KARŞISINDA EVİNDE RAKİBİNİ 3-2 YENMEYİ BAŞARDI
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “YİNE GERİDEN GELDİLER..”

“YİNE GERİDEN GELDİLER..”

FENERBAHÇE, 1-0 GERİYE DÜŞTÜĞÜ RİZE KARŞISINDA EVİNDE RAKİBİNİ 3-2 YENMEYİ BAŞARDI

Fenerbahçe geçtiğimiz hafta harika ve tarihi bir derbi geri dönüşüne imza atarak son dönemlerin en iyi reaksyonlarından birisini göstermişti. Bu hafta savunmasında Sadık’ın olmamasından dolayı sorunlar yaşacağını düşündüğümüz Fenerbahçe, oldukça fazla sorun yaşadığı Rize karşısında maçı son dakikadaki penaltı golüyle kazanmayı başardı. Yer yer Fenerbahçe’nin etkili olduğu mücadelede, uzun süre 10 kişi oynamak zorunda kalan Rizespor’un yine etkili futbol sergilemesi maça damga vuran etkenlerdendi.

“TEMPOLU BAŞLAYAN TARAF FENERBAHÇE, GOLÜ ATAN RİZE..”

Maça tempolu başlayan Fenerbahçe, istediği futbolu ilk 2 dakikada elde etmiş gibi görünüyordu ki, Rizespor’un sağ kanattan etkili geldiği bir pozisyonda kale sahasından kafa golü bulması Fenerbahçe’deki hesapları yeniden karıştırdı. Karşılaşmayı kesinlikle kazanmak zorunda olan Fenerbahçe, Rize kalesini ablukalaya almaya başladı.

“RİZESPOR 10 KİŞİ KALDI”

Çaykur Rizespor’un 10 kişi kalmasından sonra rahat bir futbol oynayacağını düşünen Fenerbahçeli oyuncular büyük yanılgıya düşmüşlerdi. İkinci yarı yine harika bir futbol sergileyen Rizespor, tıpkı Konyaspor maçındaki gibi 10 kişi olmasına rağmen gol atmayı başardı.

“FENERBAHÇE ATEŞLE OYNUYOR..”

Fenerbahçe’nin özellikle iç saha maçlarında daha çok zorlanmasının nedeni çok bariz, rakibinin üzerine gitmeye çalışıyorlar. Ancak bu kadroyla rakiplerinin üzerine gidip her maçı kazanmalarını düşünmeleri gerçekten en büyük sorun. Takım olarak yetersiz olan Fenerbahçe hem hücumu hem de savunmayı kısmen beceremeyen bir takım. Bu yüzden rakipleri eksik de kalsa Fenerbahçe’ye karşı gol bulmakta zorlanmıyor. Bu maç kazanılmasaydı, bu hafta maç Başakşehirle… Bir mağlubiyet daha Fenerbahçe’yi yine ateş hattına sokabilirdi, hala daha tehlike geçmiş değil.

“VALBUENA VE EKİCİ FARKI..”

Valbuena ve Ekici oynadığı zaman takımın performansı yükseliyor. Derbide sakat olarak oynamayan Ekici iç saha maçlarında oynadığı maçlarda etkisi göstermeyi başardı. Valbuena ise bu sezon en iyi futbolunu oynuyor. Ayrıca Zajc’ın da Fenerbahçe’ye katkı sağlayacağı aşikar. Zamanla bu oyuncu da takıma alışacaktır.

“SON DAKİKA PENALTI AÇIKLAMASI”

Ne yalan söyleyim bana da penaltı gibi geldi. Neden kamoyunda bu kadar tepki verildi anlamak güç. Bu pozisyonlar genelde penaltı olarak değerlendiriliyor. Fenerbahçe’ye ekstra verilmiş bir penaltı durumu ve algısının yaratılmasına karşıyım. Rizespor daha etkiliydi, 10 kişi kalmasaydı belki yine rahat bir puan alabilirdi ancak maçın gidişatı bu yönde. buna da yapılacak hiç bir şey yok. Bu konuyla ilgili Fenerbahçe’nin açıklama yaparak kamoyuna duyuru yapması da bence yanlış. Maç maçta bitmiştir. Her gün neler görüyor ve ne hatalar izliyoruz.

Atilla Arda BORA

 

Top
Translate »