RUSYA DÜNYA KUPASI'NA İYİ BAŞLADI!
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > RUSYA İYİ BAŞLADI!

RUSYA İYİ BAŞLADI!

RUSYA DÜNYA KUPASI’NA İYİ BAŞLADI!

Dünya Kupası’nın ev sahibi Rusya turnuvaya iyi başladı ve Suudi Arabistan’ı 5-0 malup etmeyi başardı. Bu galibiyetle turnuvanın ilk üç puanını alan Ruslar özgüven tazeledi. Suudi Arabistan’ın fiziksel olarak hazır olmadığını gördüğümüz karşılaşmada ilk yarı deyim yerindeyse zaman zaman kör dövüşlerine sahne oldu.

İlk golle beraber açılan Suudi defansını rahat geçmeye başlayan Ruslar, cezasahasında rahat hareketler sergilemeye başladıktan sonra farkı arttıracak bir çok fırsat buldu ve bunları gole çevirmeyi başardılar.

12.dakikada Gazinskiy’nin kafa vuruşuyla 1-0 öne geçen ev sahibi ülke 42’de Cheryshev ile farkı 2’ye çıkardı. Ruslar 72.dakikada Dzyuba ile durumu 3-0’a getirdi. Maçta uzatma dakikaları oynanırken sahneye çıkan Cheryshev attığı müthiş golle farkı 4’e çıkardı. Tam maç bitti derken günün tartışmasız yıldızı olan Golovin frikikten attığı golle son sözü söyledi: 5-0.

Rusya ikinci maçını 19 Haziran’da Mısır ile oynayacak ve 20:00’de taraflar karşı karşıya gelecek. Suudi Arabistan ise 20 Haziran Uruguay ile karşılaşacak.

 

Tahmin City Plus

Top
Translate »