CRISTIANO RONALDO PORTEKİZ'İ UÇURDU!
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > PORTEKİZ İSTEDİĞİNİ ALDI. RONALDO ŞOV YAPTI!

PORTEKİZ İSTEDİĞİNİ ALDI. RONALDO ŞOV YAPTI!

CRISTIANO RONALDO PORTEKİZ’İ UÇURDU!

Dünya Kupası 2018 Rusya’da B grubunun en önemli mücadelesinde Portekiz, İspanya karşısında istediği sonucu aldı. Cristiano Ronaldo maça damgasını vururken, İspanya’nın maçı ellerindeki mevcut kadroyla koparamaması eleştrilere neden oldu.

Maçın henüz 4. dakikasında harika bir hareketle ceza sahasına girmeye çalışan Ronaldo’yu düşüren Nacho İspanya alehine penaltıya sebebiyet verdi. Penaltıyı gole çeviren Ronaldo Portekiz’i 1-0 öne geçirdi.

Golden 20 dakika sonra İspanya adına Diego Costa durumu eşitledi. Diego Costa’nın golden önce Pepe’ye yaptığı dirsek şarjı çok fazla tartışıldı. Hakem oyunu devam ettirdi ve Diego Costa topu ağlarla buluşturdu.

İlk yarının sonuna yaklaşırken Ronaldo’nun ceza sahasından çektiği şutu tecrübeli kaleci De Gea karşılayamadı ve bu büyük hata sonucu Portekiz 2-1 öne geçti.

İkinci yarıyla beraber sahada İspanya fırtınası vardı. İlk olarak ceza sahasına Silva’nın ortaladığı serbest vuruşta arka direkte topu indirmeyi başaran Busquest, Diego Costa’yı topla buluşturdu ve Costa durumu 2-2’ye getirdi.

Bu golün ardından ceza sahası dışından harika bir gol izledik. Nacho’nun yaptığı yarım vole ile skoru 3-2’ye getiren İspanya psikolojik olarak biraz daha rahatladı. Ancak sahneye yine Cristiano Ronaldo çıktı. Harika bir frikik golüyle maçın skorunu belirleyen dünya yıldızı, bu turnuvada da gollerine devam edeceğini tüm dünyaya ilan etti.

 

Tahmin City Plus

Top
Translate »