PHILADELPHIA 76ERS - BOSTON CELTICS 21 MART 2019 PERŞEMBE NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > PHILADELPHIA 76ERS – BOSTON CELTICS | 21 MART PERŞEMBE

PHILADELPHIA 76ERS – BOSTON CELTICS | 21 MART PERŞEMBE

PHILADELPHIA 76ERS – BOSTON CELTICS 21 MART 2019 PERŞEMBE NBA İDDAA TAHMİNİ

Evinde sadece 9 karşılaşma kaybeden Philadelphia, playoff tadında geçmesini beklediğim Boston Celtics maçına hazır. Amerikan basınında çıkan haberlere göre oyuncuların bu maça ekstra konsantre olduğu detaylı olarak bizlere aktarıldı. Elbette Celtics cephesi de bu maça bir önceki maçta olduğu gibi oldukça hazır olacak.

Deplasmanda gayet dengeli giden ve yine Doğu’nun playoff adaylarının başında gelen Boston Celtics, geçtiğimiz maçta Denver Nuggets’a evinde kaybetmişti. Ben de nesine.com üzerinden yaptığım kuponda hem Denver galibiyeti hem de üst tercihlerini değerlendirmiştim. Üst tercihi Boston’ın ilk perioddaki performansı nedeniyle gelmemişti ancak Denver’ın galibiyetini başarıyla tahmin etmeyi başarmıştık. Denver karşısında hücumda tril tril dökülen Boston Celtics, bu zorlu deplasmanda işi baştan sıkı tutabilir.

Philadelphia ise son maçlarında gösterdiği performansı bu maça taşımak istiyor. Charlotte deplasmanında harika bir galibiyet almayı başaran Philadelphia, özellikle J.J. Reddick ve Simmons’ın performansıyla maçı rahat hale getirdi. Butler’ın da yine etkili olduğunu söyleyebileceğimiz mücadelede yıldız pivot merkez oyuncusu Embiid forma giymemişti. Bu maçta forma giymesini beklediğim Embiid, eğer oynarsa Boston Celtics’ın pota altında çok fazla zorlayabilir. Özellikle tecrübe ve teknik basketboluyla öne çıkan Horford’a karşı üstünlük kurabileceğini düşündüğüm Embiid, karşılaşmayı Philadelphia tarafına getirebilir.

Son Denver maçında Tatum’dan neredeyse hiç yararlanamayan Celtics, bu maçta dış şutları kendine silah haline getirebilir. Ancak dış şut denince akla Philadelphia’da Reddick, orta mesafe denince Ben Simmons’un geldiğini de söyleyelim. Celtics de yine Hayward forma giymeyecek. Yine dış şutlarda etkilenebileceklerini düşünüyorum.

Aralık ayında TD Garden’da oynanan mücadeleyi Boston Celtics rakibine karşı 121 – 114 kazanmayı başarmıştı. Irving bu maçta 40 sayı kaydetmişti. Sıra Philadelphia’da. Ben 76ers’ın bu maçı kaybedeceğini özellikle son form durumundan dolayı düşünmüyorum. Embiid de oynarsa vay Celtics’in haline.

Philadelphia 76ers kazanır ve 226.5 sayı üstü

Atilla Arda BORA

Top
Translate »