PHILADELPHIA 76ERS - BOSTON CELTCS 13 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > PHILADELPHIA 76ERS – BOSTON CELTICS | 13 ŞUBAT ÇARŞAMBA

PHILADELPHIA 76ERS – BOSTON CELTICS | 13 ŞUBAT ÇARŞAMBA

PHILADELPHIA 76ERS – BOSTON CELTCS 13 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA NBA İDDAA TAHMİNİ

Wells Fargo Center’da Philadelphia 76ers Doğu’nun bir diğer güçlü temsilcisi Boston Celtics’ı ağırlayacak. Doğu’da dördüncü sırada yer alan Philadelphia 76ers sezon başında iyi bir başlangıç yapmış daha sonra bir dönem bocalama dönemine girmişti. Butler’ın takasıyla birlikte yine şahlanan Philadelphia Doğu’nun en iyi takımlarından birisini olduğunu ve Boston’ın en büyük rakiplerinden bir tanesi olduğunu bu sezon için kanıtlamış vaziyette.

Boston Celtics evinde Cumartesi gecesi Clippers’a karşı sansasyonel bir mağlubiyet almıştı. Tam 123 sayı yiyen ve oyun kontrolünü tamamen kaybeden Celtics, özetlerden ve istatistiklerden takip ettiğim kadarıyla bu maçta savunma namına hiç bir varlık gösterememiş. Hayward’ın 19 sayı ile oynadığı mücadelede diğer beşte başlayanlar da çift haneli sayılara ulaşmıştı. Tatum ise bir diğer etkili oynayan nadir Celtics oyuncularındandı. O da 16 sayı ve 8 rebound ile maçı tamamlayamı başarmıştı.

Sixers’ın 29 iç saha maçının 23’ünü kazanması bu maçta önde olduğunu gösteriyor. Özellikle bu tip maçlarda daha motive olduklarını gözlemliyoruz. Lakers karşısında 143-120’lik harika bir galibiyet almayı başaran Philadelphia’da Embiid 37 sayı ve 13 rebound kaydetmişti. Tüm periodlarda 30 sayı barajını geçmeyi başaran Philadelphia bu maçta savunma zaaflarını çok iyi değerlendirmişti. Harris ise Philadelphia adına sevindirici performanslarına devam ediyor.

Savunma yapamayan takımlara karşı çok iyi hücum yapabilen Philadalhphia bu maçı kazanamazsa bana göre büyük sürpriz olur. Riske girmek istemeyenler doğrudan Philadelphia tercihini alabilirler. Risk alarak handikap denemesi de yapılabilir görüşündeyim. Kyrie Irving’in bu önemli maçta oynaması da beklenmiyor. Sanırım sakatlığı halen daha ciddi.

Philadelphia 76ers kazanır ve -5.5

Atilla Arda BORA

Top
Translate »