GALATASARAY SON SANİYEDE BULDUĞU GOL İLE ŞAMPİYONLUK UMUDUNU SÜRDÜRDÜ...
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “PES ETMEDİ!”

“PES ETMEDİ!”

GALATASARAY SON SANİYEDE BULDUĞU GOL İLE ŞAMPİYONLUK UMUDUNU SÜRDÜRDÜ…

Galatasaray zorlu Benfica deplasmanından döndükten sonra kağıt üzerinde çantada keklik olarak görünen Akhisarspor karşısında ecel terleri döktü. Karşılaşmadan son saniyede Kostas Mitrouglu’nun golüyle 1-0 galip ayrılan Galatasaray, şampiyonluk için umutlarını sürdürdü. Benfica yorgunu Galatasaray, karşılaşmanın belirli dakikalarında ayakta kalmakta zorlansa da, tüm maç boyunca harika bir savunma yapan Akhisarspor son saniye golüyle kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı.

” İYİ BAŞLADI, GERİSİNİ GETİREMEDİ”

Galatasaray karşılaşmaya iyi başlasa da, soğuk havanın vermiş olduğu handikap ve Benfica maçının yorgunluğuyla birlikte baskısını sürdüremedi. Maç içerisinde özellikle ikinci yarının son diliminde her türlü hücum varyasyonunu deneyen Sarı-Kırmızılılar, Akhisar’ı bir türlü açamadı. Zaman zaman fizik kondisyon sorunu yaşayan Galatasaray, Akhisarspor karşısında istediği hücumları gerçekleştiremedi.

“DENEDİ AMA BAŞARAMADI”

Galatasaray, karşılaşmanın ilk yarısında üst düzey bir mücadele ortaya koyan Akhisarspor’a karşı bir çok atak girişiminde bulundu ancak bu atakları istedikleri gibi sonlandıramadılar. Galatasaray’ın epey bir yorgun olduğu ve geniş kadro opsiyonunun bulunmaması bu maçta ortaya çıkan en önemli verilerden biriydi.

“MITROUGLU’YA PİYANGO”

Diagne’nin yokluğunda 11’de başlayan Kostas Mitrouglu, özellikle kaçırmış olduğu bir pozisyondan sonra tam tepkileri üzerine toplayacaktı ki son saniyede Akhisarspor kalecisi Lukac’ın yapmış olduğu hata ile belki de sezonun golünü attı. Bu gol Galatasaraylıları kenetlerken, Fatih Hoca tarafından da itici bir güç olarak değerlendirildi.

“SAHANIN EN İYİSİ, MAÇIN KADER ADAMI”

Akhisarspor kalecisi Milan Lukac harika bir performans göstermiş olduğu mücadeleyi iyi bir şekilde noktalayacak gibiydi ki son saniyede Selçuk İnan‘ın doldur boşaltında yapmış olduğu çıkış işe Akhisar’ı 1 puandan etti. Pozisyonun içinde bulunan Donk’un zorlamasıyla hata yapan Lukac, Mitrouglu’nun atmış olduğu golde golün baş mimarıydı.

“GALATASARAY’IN YEDEK KULÜBESİNDE SORUNLAR VAR”

Galatasaray’ın sahadaki 11’i kaliteli ve yüksek teknik kapasitede ancak bu kadronun bir yedeklemesi söz konusu değil. Avrupa’dan elenmesinin hayırlı olacağını düşündüğüm Galatasaray, 3 kulvarda şimdiye kadar bu kadroyla mücadele etti ve herhangi ciddi bir sakatlık sorunu yaşamamıştı. Uzun süreler santraforsuz oynamıştı, o ayrı. Aynı anda 2 ila 3 oyuncunun eksikliği durumunda yedek kulübesinin yetersiz olacağını söylememiz mümkün. Bu sayede Galatasaray’ın bazı maçlarda rotasyona gitmesi neredeyse imkansıza yakın. Aynı kadro ile kalan 11 haftayı bitirmeye çalışacak Galatasaray’da anahtar oyuncuların sakatlığı sonucunda alınacak neticenin bir örneğini dün akşam TT Arena (Stadyumun’da)’da görmüş olduk. Eğer top Kostas’ın önünde kalmasaydı bugün farklı şeyler yazıyor olabilirdik.

FATİH HOCA İSYAN ETTİ

Fatih Terim’in maç sonundaki açıklamarına kısmen katılıyorum. Benfica dönüşünde Pazar günü oynamalarını eleştiren Terim, Fenerbahçe’nin neden Pazartesi günü oynadığını sorguladı ve Galatasaray’ın haklarını savundu. Dünya’nın hiç bir yerinde bir derbinin Pazartesi günü oynanmayacağını savunan tecrübeli teknik patron, çifte standart uygulamasının yapıldığını belirtti. Aslında bu konuda hoca haklı, eğer bir karar veriyorsanız bu kararın herkese aynı şekilde uygulanması gerekmektedir. A takımını Pazar oynatıyorsan, B takımını da pekala Pazar günü oynatabilirsin. Ancak kime ne anlatıyoruz. Bu açıklamaya bana göre Fenerbahçeli dostlarımız da katılacaktır. Eğer bir futbol severseniz ve durumlara objektif olarak yaklaşıyorsanız, bu kararlarda bir tutarsızlık olduğunu net bir şekilde göreceksiniz.

 

Atilla Arda BORA

Top
Translate »