OKLAHOMA CITY THUNDER - ORLANDO MAGIC 6 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > OKLAHOMA CITY THUNDER – ORLANDO MAGIC | 6 ŞUBAT ÇARŞAMBA

OKLAHOMA CITY THUNDER – ORLANDO MAGIC | 6 ŞUBAT ÇARŞAMBA

OKLAHOMA CITY THUNDER – ORLANDO MAGIC 6 ŞUBAT 2019 ÇARŞAMBA NBA İDDAA TAHMİNİ

Orlando Magic üçüncü seri galibiyet peşinde OKC’ye konuk oluyor. Brooklyn Nets’i Cumartesi gecesi 102-89 yenmeyi başaran Orlando sezon başındaki ölü toprağını tekrardan atarak yükselişe geçen takımlardan. Nicola Vucevic’in 24 sayı 12 rebound ile oynadığı karşılamada, Turner ise 16 sayı kaydetmişti. Bu iki oyuncunun önderliğinde Brooklyn gibi bir takıma sadece 89 sayı attırmayı başaran Orlando Magic, hem hücumda hemde savunmada etkili bir basketbol sergilemişti.

Yedinci galibiyet serisini Boston karşısında kaçıran Oklahoma City Thunder ise bu maçı yenerek tekrardan çıkış peşinde. Özellikle son dönemde Paul George’un performansına dikkat çekmek istiyorum. Miami karşısında harika bir oyun oynayan George, öyle bir alev almıştı ki neredeyse tüm üçlüklerini sokarak Miami taraftarını basketboldan soğutmuştu. Yüksek skorda kaybettikleri Boston karşısında da George’dan harika bir performans izledik. George 37 sayı ile karşılaşmayı noktalamış ve bu performansı galibiyete yetmemişti. Westbrook ise yine klasik bir Westbrook performansı ile triple double yaparak karşılaşmayı noktaladı. Steven Adams da fena değildi, 16 sayı kaydetti.

Bu karşılaşmada George ve Westbrook ile elbetteki OKC’nin maçı kaybedeceğini düşünmemiz imkansız. Kazanacaklardır. Ancak handikap konusunda emin değilim. Çünkü öyle bir handikap açılmış ki bana göre tam sınırda. Şu istatistiği de göz ardı etmeyelim. İki takım arasında son oynanan 13 karşılaşmanın 10’unda Magic, açılan handikaplarda sürekli olarak kalmış. Bu yüzden son dönemdeki Vucevic performansını da dikkate alarak bu karşılaşmaya handikapta kalır veya geçer tahmini yapmıyorum. 224.5 sayıdan açılan baremden üst tercih edilebilir gibi geldi. Orlando’nun hücumuna güvendiğimden bu baremin geçileceğini düşünüyorum.

224.5 sayı üstü ve Oklahoma City Thunder kazanır

Atilla Arda BORA

Top
Translate »