NEW YORK KNICKS - MEMPHIS GRIZZLIES 4 ŞUBAT 2019 NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > NEW YORK KNICKS – MEMPHIS GRIZZLIES | 4 ŞUBAT PAZAR

NEW YORK KNICKS – MEMPHIS GRIZZLIES | 4 ŞUBAT PAZAR

NEW YORK KNICKS – MEMPHIS GRIZZLIES 4 ŞUBAT 2019 NBA İDDAA TAHMİNİ

Medison Square Garden’da New York Knicks, Memphis Grizzlies’ı ağırlayacak. Takip edemediğimiz dönemde iki takımda da ciddi farklıklar olduğunu elbette söyleyebiliriz. Ancak Memphis Grizzlies’ın yine takım savunması ve daha tecrübeli eller ile maçın favorisi olduğunu söylememiz mümkün. Grizzlies’e açılmış -3.5’lük handikapın geçilip geçilmemesi konusunda verilere dayalı bir tahmin yapalım.

Son üç maçını kaybeden Grizzlies, Batı’da playoff barajının altına düştü. Cuma gecesi Charlotte karşısında özellikle son perioddaki oynadıkları oyun kötününde ötesindeydi. Sadece 11 sayı kaydeden Grizzlies, sahadan 100-92 mağlup ayrılmıştı. Grizzlies bu maçta %44 saha içi isabet kaydetmiş ve bekleneni verememişti.

Porzingis’in Dallas’a gitmesinden sonra New York’un bekleyeceği bir sakat all star’ı da kalmamış oldu. Boston karşısında oynadıkları son karşılaşmada 18 top kaybı yapmaları anlamlıydı. 113-98’lik malğlubiyetin sorumlusu olarak takım savunmasını gösterebiliriz. Dotson Boston karşısında 22 sayı ile oynayarak iyi bir hucüm performansı sergilemişti. Kevin Knox da 21 sayı ile takıma katkı yapan oyunculardan olmuştu. Aslında hücumda Boston karşısında kötü sayılmayan Knicks savunmayı iyi yapamayınca sahadan farklı mağlup ayrılmak zorunda kalmıştı.

Bu karşılaşmada ev sahibi olma avantajıyla ve Mike Conley’in Grizzlies cephesinde forma giyemeyecek olmasından dolayı Knicks’in maça asılacağını düşünüyorum. Evinde son 12 maçını da kaybeden ancak sürekli olarak oyunda kalmayı başaran Knicks bu maçta handikap açısından denenebilir. Riske girmek istemeyenler ise açıklanacak baremden sonra alt üst tercihine gidebilirler.

New York Knicks +3.5

A. Arda BORA

Top
Translate »