MİLLİLER 2'DE 2 YAPTI
Buradasınız
Ana Sayfa > SPOR HABER > MİLLİLER 2’DE 2 YAPTI

MİLLİLER 2’DE 2 YAPTI

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş, Moldova galibiyetinden sonra yaptığı açıklamada, “İlk yarıda başlangıçta bocaladık ve yavaş oynadık. Daha sonra hem golleri hem de pozisyonları bulduk. Oyun üstünlüğü skora yansıdı.” dedi.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova’yı 4-0 mağlup ettikleri 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu ikinci maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, bir basın mensubunun iki maçta 6 gol atıldığını hatırlatması üzerine, Arnavutluk ve Moldova’ya bakıldığından, Türkiye’nin kağıt üzerine üstün olduğunu kaydetti.

Söz konusu üstünlüğü sahada görmenin önemine değinen Güneş, “İki maçı kazandık. İki maçta oyun gücümüz sahaya yansıdı. Hak etiğimiz iki sonucu aldık. Moldova’nın doğru düşüncelerini, uygulamada hataya çeviren bizim takım oldu. Hücumda biraz daha zengin olduk. İlk yarıda başlangıçta bocaladık ve yavaş oynadık. Daha sonra hem golleri hem de pozisyonları bulduk. Oyun üstünlüğü skora yansıdı.” diye konuştu.

“Milli Takım daha önceki süreçte saha dışı olaylarla gündeme gelmişti. Şimdi durum farklı. Bunun nedeni nedir?” sorusu üzerine Güneş, şunları söyledi:

“Biz işimizi yapıyoruz. Herkesin de birlikte olduğu, işini iyi yaptığı döneme geçmek istiyoruz. Hayal etmek, hikaye yazmak, birlikte olmak, birlikte çalışmak, umutlu ve mutlu olmak Türk milletini hakkı. Ortak değerler sanat ve spor önemlidir. Futbolda da bunu öncelik yapmak istiyoruz. Bunlarla insanların bir araya gelmesini sağlayabiliyoruz. Bu iki maç bir başlangıç. Birbirine intikam, kin, nefret tohumları bırakmak yerine daha sevgi, saygı içinde konuşabileceğimiz bir ortamı sağlamak istiyoruz. Kavgalar bize bir şey sağlamıyor. Tabii tartışacağız. Konuşacağız ama bu bir ötekileştirme, yok etme olmalıdır. Bize bir görev verdiler. O sorumluluğu taşımaya çalışıyoruz. Aslında büyük işler yapmıyoruz.”

Kaynak: AA

Top
Translate »