HOUSTON ROCKETS - CHARLOTTE HORNETS 12 MART 2019 SALI NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > HOUSTON ROCKETS – CHARLOTTE HORNETS | 12 MART SALI

HOUSTON ROCKETS – CHARLOTTE HORNETS | 12 MART SALI

HOUSTON ROCKETS – CHARLOTTE HORNETS 12 MART 2019 SALI NBA İDDAA TAHMİNİ

NBA’e Pazartesi gecesiyle kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gecenin en tempolu geçmesini beklediğim karşılaşmalardan bir tanesini, Houston Rockets – Charlotte Hornets mücadelesini yorumlamaya çalışacağım.

Rockets’ın son karşılaşmasının tamamını izleme imkanı buldum. Toyata Center’da Hornets’ı ağırlayacak Rockets harika çizgisinde muhteşem formuyla yoluna devam ediyor. İç sahada tam 23 maç kazanarak bu sezonun Batı finalist adaylarından Rockets, geçtiğimiz Mavericks deplasmanında son derece temposuz ve düşük skorda bir karşılaşma oynadı. Bunun tamamen Dallas Mavericks’den kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Katı savunmaya rağmen son saniyelerin nefes kestiği mücadeleyi Rockets kazanmayı başarmıştı. Cris Paul’un son dakikadaki bloğu ile maçı kazanmayı başaran Rockets’daki hırs ve kazanma arzusu Houston Rockets adına aldığım en olumlu notlardan.

Doncic ile Harden’ın karşı karşıya geldiği maçta kalitesini ortaya koyan yılların tecrübesi sakallı, genç yaşına rağmen yıldız statüsünde oynayan Doncic’e deplasmanda büyük bir ders verdi. Özellikle Eric Gordon, Harden ve Capella üçlüsünden gördüğümüz performans bu tarz deplasmanlarda Rockets’ı taşıyacaktır. Paul ise 9 asist ile karşılaşmada öne çıkan oyunculardandı. Son saniyede yapmış olduğu savunma ile de galibiyeti getiren isimlerden oldu. Son periodda performansını beğenmediğim Rockets, bu performansa rağmen 12 sayı kaydetmeyi başardı.

Son dönemin dalgalı form gösteren takımlarından Charlotte Hornets ise Milwaukee Bucks deplasmanında adeta dağılmıştı. Son 10 maçının 7’sini kaybeden ve formunda savunma açısından büyük bir düşüş gördüğümüz Hornets’de Milwaukee karşısında Kemba Walker sadece 25 sayı kaydedebilmişti. Bençten Kaminsky ve Lamb ile istediği verimi alsalar da hızlı hücumlarla baş edemeyen Charlotte savunmada ortalama dereceye sahip takımlardan olduğunu bir kez daha gösterdi. Yüksek tempoda oldukça kolay dağılan Charlotte, hücuma da katkı verebiliyor.

Bu karşılaşmadan yüksek tempoda bir basketbol beklenebilir. Gerek Charlotte’un hızlı hücumları gerek ise Kemba Walker’ın büyük maç seçmesi göz önüne alındığın da Charlotte’un 105’in üzerinde sayı atması beklenebilir. Houston’dan ise 115’in üzerinde bir performans bekliyorum. Açılan handikaptan değerlendirir misiniz bilmem ama bana göre mücadele çift hanelerde Rockets tarafına yakın. Özellikle Capella ve Harden böyle hücum etmeye devam ederlerse Rockets’a rakip olacak takım çok az.

Houston Rockets kazanır ve 223.5 sayı üstü

Atilla Arda BORA

 

Top
Translate »