MEDIPOL BAŞAKŞEHİR, YENİ MALATYASPOR DEPLASMANINDAN DA GALİP AYRILMAYI BAŞARDI, 0-2
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “HAFTA SAYIYORLAR…”

“HAFTA SAYIYORLAR…”

MEDIPOL BAŞAKŞEHİR, YENİ MALATYASPOR DEPLASMANINDAN DA GALİP AYRILMAYI BAŞARDI, 0-2

Abdullah Avcı’nın öğrencileri harika bir şekilde sezona damga vurmaya devam ediyorlar. Ligin bitimine 10 hafta kala Başakşehir’in en yakın rakibiyle arasındaki puan farkının 8’e çıkmasıyla artık şampiyonluk şarkıları söylenmeye başladı. Tabi temkinli olmak lazım diye düşünüyorum ama bana göre iş %80 bitti. Başakşehir’in savunma performansının bu kadar iyi olması, yenemeseler bile yenilmeyeceklerinin en büyük göstergeleri.

“GOL YEMİYORLAR..”

Şimdiye kadar toplam 11 gol yiyen ve Türkiye Lig’lerinde yeni bir rekora doğru giden Başakşehir, haftaya oynanacak Fenerbahçe maçını final olarak görebilir. Bu maçın kazanılması halinde önünde bana göre iki zorlu mücadele kalacak Başakşehir, şampiyonluk için büyük bir adım atmış olacak. Bu denli iyi savunma yaparak topun sürekli kendilerinde kalmalarını sağlayan Başakşehir, Visca, Arda ve Emre ile ciddi anlamda etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Visca’nın performansını bu sezon için öne çıkarabiliriz.

“VISCA’YA BİR ŞEY OLURSA..”

İşte o zaman Başakşehir sekteye uğrayabilir. Ancak bu sistemde ben Başakşehir’in yine minimum etkileneceğini düşünmekteyim. Abdullah Avcı deplasmanlarda daha rahat futbol oynadıklarını her seferinde belirtiyor. Üzerlerine gelen rakipleri daha rahat çözebilen Başakşehir’de rehavet söz konusu olur ise 8 puanlık bir kredi şansları bulunuyor. Bu da çok önemli.

“FENERBAHÇE MAÇI BANA GÖRE FİNAL..”

Önümüzdeki hafta Başakşehir’in evinde oynayacağı Fenerbahçe karşılaşması bana göre final. Bu maç kazanılırsa iş %90 şeklinde bitecektir. Fenerbahçe için de inanılmaz önem arz eden mücadelenin farkında olan Abdullah Avcı, buna göre bir açıklama yaparak Fenerbahçe’nin önemli maçları daha iyi oynadığını dile getirdi. Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Ancak bu karşılaşmada Başakşehir’in maçı kazanacağını düşünüyorum. Son güncel haberlere göre yine karşılaşmayı kanalımız ve platformumuz üzerinde değerlendireceğiz.

Atilla Arda BORA

Top
Translate »