FUTBOLUN KARA YÜZÜ! - Tahmin City Plus | En Profesyonel İddaa Tahminleri
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > FUTBOLUN KARA YÜZÜ!

FUTBOLUN KARA YÜZÜ!

DERBİYE TARAFTAR TERÖRÜ DAMGA VURDU!

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında, Ülker Stadyum’unda oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmasının 57. dakikasında, maçın içinde de zaman zaman bazı taraftarların sahaya ve oyunculara yabancı madde atmasından ve konu dakikada Beşiktaş yedek kulubesine yapılan yabancı madde saldırısının sonucunda, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş başından yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bunun üzerine hakem Mete Kalkavan, olayların daha da büyümesi vesilesiyle ilk olarak Beşiktaşlı oyuncuları içeri gönderdi daha sonrada triyosu ile içeriye gitme kararı aldı. Bu sırada giriş tünelinde bir arbede yaşandı ve Beşiktaşlı bazı yöneticiler kimlikleri belirli olmayan kişiler tarafından darp edildi. 25-30 dakika sonra Mete Kalkavan karar alarak maçı tatil ettiğini ve kararın TFF’nin vereceğini açıkladı.

PEKİ NEDEN?

Olayın neden çıktığı inanı ki bilinmiyor. Fenerbahçe’nin sahadaki rakibi 10 kişi ve maç berabere bitecek bir havada giderken, yani her şey Fenerbahçe lehineyken neden belirli aralıklarla sahaya yabancı maddeler atıldı, oyuncular hedef alındı? Bunun nedenini ilerleyen dakikalarda göreceğiz.

PROVOKASYON OLABİLİR DENDİ?

Başta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gece yarısı yaptığı açıklamayla bu olayın provokasyon olabileceğine dikkat çekti. Bunu yapanların Fenerbahçeli olmadıkları iddia edildi. Hatta Aziz Yıldırım, olayın 3 Temmuz ile bağlantılı olabileceğine dikkat çekti.

OLAYLAR SAVCILIKTA!

Olaylardan sonra, Fenerbahçe kulübü stat yetkilileri ve sahada sorumlu olan spor şube büro amirleri, ellerindeki kayıtları savcılığa iletti. Savcılık olaylar hakkında soruşturma başlattı ve ilk haberlere göre en az 17 kişiyi göz altına aldı. Olaylar uzun süre araştırılmaya devam edecek.

PEKİ MAÇIN SONUCU NE OLACAK?

Futbolun konuşulmadığı gecede maçın sonucu hakkında detaylı konuşmalar ve tartışmalar yapılmadı. Ancak tahmincityplus.com olarak bu maçın nasıl biteceğini sizler için yönetmelikten araştırıp sizler için yazdık.

Bu maç kaldığı yerden de yönetmeliğe göre devam ettirilebiliyor ancak istisnalar durumunda. Burada sağlık söz konusu ve defalarca uyarı yapılmasına rağmen devam eden eylemler söz konusu. Bu yüzden bu maç TFF’nin haftaya verilecek kararıyla %99 hükmen olarak Beşiktaş’a verilecek. Beşiktaş bu sonuçla Akhisarspor’un finaldeki rakibi olacak.

 

Tahmin City Plus
Top
Translate »