ŞENOL GÜNEŞ'E 'İSTİFA' ÇAĞRISI
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “FUTBOL KONUŞULMADI..”

“FUTBOL KONUŞULMADI..”

BEŞİKTAŞ, VODAFONE ARENA’DA AĞIRLADIĞI ATIKER KONYASPOR’U SHINJI KAGAWA’NIN SON SANİYE GOLÜ İLE 3-2 YENEREK İKİ MAÇ ARADAN SONRA GALİP GELMEYİ BAŞARDI

Aslında her şey normal bir şekilde başlamıştı. Beşiktaş seyircisi, hiç beklemediğim kadar sahayı doldurmuş, takımlarının arkasında durmak için trübündeki yerlerini almışlardı. Karşılaşmaya iyi başlayan bir Beşiktaş olduğunu söyleyelim. Hatta son dönemin en iyi futbollarından birinin sergilendiğini söylemek yanlış olmaz. Klasik savunma ve ‘kaleci’ zaaflarından dolayı Beşiktaş’ın yine kalesinde çok fazla pozisyon vermeden 2 gol yediği karşılaşma az daha hüsran ile sonuçlanıyordu. Karşılaşmanın kritiğine gelecek olursak:

“KARIUS’UN NOTU BELLİ OLDU”

Karius.. Evet, Liverpool’dan geldi. Büyük umutlarla geldi.. Fabri’nin sol eldiveni eder mi? Tartışmam… Bu adam kaleciliği bilmiyor. Pozisyon almasını, durmasını, atlamasını, elini uzatmasını, üstüne gelen topa yatmasını… Hiç bir şeyi bilmiyor. Biliyorsa gösterin ikna olacağım. Bu adamın Beşiktaş ile işi yok. Evet, Beşiktaş denedi, olmadı. Kiralıktı, gönderecek ve olay bitecek. Konuyu kapatıyoruz.

“BEŞİKTAŞ YİNE İLK YARIDA DAHA İYİYDİ..”

Beşiktaş yine iyi bir ilk yarı performansı çıkardı. Özellikle Atiba, Burak, Güven ve biraz Ljajic’in performanslarının git gide yükseldiğini söylememiz mümkün. Burak yine iç saha golünü kaydederken, Adriano’nun vermediği bir pas sonrasında ikinci golünden oldu. Attığı gol son derece klastı. Burak Yılmaz, Trabzonlu Burak’tan zaman zaman enstanteneler sergilemiyor değil. Gelişimini taktir etmek gerek.

“MAÇIN TAMAMINDA GENEL OLARAK BEŞİKTAŞ DAHA ETKİLİYDİ..”

Beşiktaş, maç geneline baktığımızda sezonun 2-3 en iyi oyunlarından bir tanesini sergiledi. Beşiktaş’ın bu sezon bir çok sorunu var. Bu sorunların başında takım yaşı ve kondisyon geliyor. Transferler, gidecekler kalacakların belirsizliğinden bahsetmiyorum bile. Bu takım bunlardan çok etkilendi ve bu sezon FEDA sezonunun bile gerisinde ‘bu yüzden kaldı’.

“KONYASPOR’UN NET PENALTISI YİNE ‘VAR’A TAKILDI..”

Hak yendiğinde sinirlerimiz çekiliyor, deliriyoruz. Hele hele böyle bir sistemde bu penaltılar nasıl verilmez? Konyaspor’un ikinci yarıda yakaladığı sağ kanat pozisyonunda yaşanan ‘Vida tekmesi’ izlenmedi bile? Aykut Kocaman bu selzenişinde sonuna kadar haklı. Bu sistemde bile adaleti sağlayamıyorsak nerede sağlayacağız? Sadece bu maçta değil ha, bir çok maçta, her hafta aynı olaylar yaşanıyor… Bunun önüne geçmemiz ‘bu zihniyet ile’ bence çok zor. Bu konuda yorumu yetkililere bırakıyorum.

ŞENOL GÜNEŞ’E ‘İSTİFA’ ÇAĞRISI

Bu da mı olacak diyor insan… Şenol Hoca’ya bir grup Beşiktaşlı tarafından maçın sonlarına doğru “istifa” çağrısı yapıldı. Yetmedi “Yönetim de istifa” diye tezahürat yapıldı. Bu olayların tamamen Şenol Güneş’in Milli takım ile ilgili aldığı kararların gizli yürütüldüğüne dayanan iddialar yol açtı. Bazı taraftarlar kısmen haklı olabilir, ancak Şenol Hoca gibi Beşiktaş’ın en iyi sezonlarını yaşatmış bir teknik hocaya, heleki Beşiktaş için bazı değerlerinden bile vazgeçmiş bir kişiliğe bu protesto bence yanlış oldu. Seyirci her zaman haklıdır. Parayı veren onlardır. Kulübün gerçek sahipleri onlardır, evet ama yine de bu protestoyu haketmedi.

“BEŞİKTAŞLILAR’IN BİR KISMI GÜNEŞ’E KIZGIN”

Bu kızgınlıkta haklı olan Beşiktaş taraftarına, ben de içlerinde olduğumdan dolayı medya kanalımız ile şunu söylemek isterim; Şenol Hoca Beşiktaş için bir çok fedakarlık yapmış bir hocadır ve Beşiktaş’ın bugünkü durumunda büyük katkı sahibidir. Şenol Güneş’in TFF ile görüşmeleri Beşiktaşlıları kızdırmıştır elbet ancak Milli takım denince akan sular durmaz mı? Zamanında Fatih Hoca’ya bu teklif yapılmadı mı? Galatasaraylılar Fatih Hoca’yı eleştirmediler mi? Bu, futbolun içinde var. Başarılıysanız, her zaman en üstlerden sizi isterler. Siz de gidersiniz. Ha, belki Şenol Hoca’nın görüşmeleri, takıma olumsuz etkilerin yansıması Beşiktaş’ı şampiyonluktan uzaklaştırdı ama Şenol Hoca kötü bir şey yapmadı, yapmazda.

“ŞENOL GÜNEŞ FUTBOL KONUŞAMADI..”

Şenol Hoca maçtan sonra hem yayıncı kuruluşa sitem etti hem de basın toplantısında bu güzelim 5 gollü maç hakkında 3-5 cümle kurup geçiştirdi. Karius ve oyunculara değinen Güneş, hatalı olduğunu söyledi ve kabullendi. Hakkında yapılan tazminat ve ‘paracı’ söylemlere son derece sert çıkarak hakkını da savundu. Bence de doğru olanı yaptı. Bu adama bu cümleleri söylemek tıpkı Fatih Hoca’ya söylenen sözler gibi acı vericidir. Bu insanlar bizim değerimiz, futbol bilginlerimiz. Bu kadar da olmamalı…

Bunlardan sonra bana da futbol ile ilgili yazacak bir şey kalmadı..

Saygılarımla,

 

Atilla Arda BORA

Top
Translate »