FENERBAHÇE'Yİ BEKLEYEN CEZALAR! - Tahmin City Plus | En Profesyonel İddaa Tahminleri
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > FENERBAHÇE’Yİ BEKLEYEN CEZALAR!

FENERBAHÇE’Yİ BEKLEYEN CEZALAR!

FENERBAHÇE’Yİ BEKLEYEN CEZALAR NELER?

Fenerbahçe, Beşiktaş ile oynadığı Türkiye Kupası yarı finali rövanş karşılaşmasında yaşanan olayların yanı sıra, cezanın henüz açıklanmamasından dolayı sahasında seyirci ile oynadığı Antalyaspor maçında, Şenol Güneş ve Beşiktaş klubüne ortalama 70 dakika kadar ağır küfür ve hakaret edildiğinden dolayı, futbol disiplin kurulu mevzuatına göre cezasını ikiye katladı.

Fenerbahçe Ülker Stadı’nda yaşanan Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmasının 58. dakikasında yaşanan olaylardan dolayı , İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve son alınan haberlere göre göz altı sayısı 35’e yükselmişti.

Maçın 58. dakikasında maçı olaylar vesilesiyle tatil eden Mete Kalkavan, Türkiye Futbol Federasyonunun vereceği karar için gözlemcisiyle birlikte bir rapor hazırladı. Bu raporda henüz ne yazdığı belirtilmiyor ancak Tahmin City Plus olarak bu raporda neler olabilir ve Fenerbahçe’nin alacağı cezaları sizler için öngörü mayetinde araştırdık.

Ayrıca olayın herhangi bir kumpas davası eyleminden bağımsız olduğu tespit edilirse cezalar daha da artabilir.

  1. Fenerbahçe maçı resmi olarak  %90 oranla 3-0 hükmen kaybedecek ve Ziraat Türkiye Kupası’ndan elenecek.
  2. Üç kez Beşiktaşlı futbolculara atılan yabancı maddeler sebebiyle oyunun durması, aksaması ve uyarılara rağmen eylemlere devam edilmesinden dolayı 3 ila 5 maç seyircisiz oynama veya en az 2 maç olmak üzere saha kapama cezası.
  3. Stadının neredeyse tamamının ortalama 20 dakika boyunca duran müsabaka sırasında ağır hakaret ve küfür etmesinden dolayı 2 ila 3 maç arası seyircisiz oynama ve PFDK tarafından kulübe kesilecek para cezaları.
  4. Sahaya atılan maddeler sonucundan yaralama eylemenin oluşması ve madde atışının süreklilik arz etmesinden dolayı en az 2 ila 3 maç saha kapama cezası ve PFDK tarafından kulübe kesilecek para cezaları.
  5. Spor Toto Süper Lig’inin 30. haftasında Fenerbahçe’nin sahasında konuk ettiği Antalyaspor müsabakasında ortalama 70 dakika boyunca tüm staddaki seyircilerin organize olarak Beşiktaş ve belirli şahıslara ağır hakaret ve küfür edilmesinden dolayı 1 ila 2 maç seyircisiz oynama cezası, küfür edilen tribünlerin tespiti halinde konu tribün bloğunun 1 ila 2 maç kapatılması ve PFDK tarafından kulübe kesilecek para cezaları.

Kısacası Fenerbahçe’yi, normal şartlarda, indirimsiz şekilde bekleyen en az 7 ila 10 maç arasında seyircisiz oynama veya 3 ila 5 maç arasında saha kapama cezası ve ciddi para cezaları bekliyor. Ayrıca Fenerbahçe Türkiye Kupası’ndan elendiği taktirde sezonu büyük ihtimalle kupasız kapatabilir.

 

Tahmin City Plus

Top
Translate »