Fenerbahçe yoluna 3 puan ile devam etti! | Tahmin City | Tahmin Rehberiniz
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > FENERBAHÇE ‘TAT VERMEDEN’ KAZANDI.

FENERBAHÇE ‘TAT VERMEDEN’ KAZANDI.

FENERBAHÇE KAZANDI AMA TAT VERMEDİ!

Fenerbahçe şampiyonluk takibini şu an için liderin 8 puan gerisinden sürmeye devam ediyor. Bu akşam Ülker Stadı’na gelen 22 bin seyirci, taraftarın takımına şampiyonluk yolunda ne yazikki güvenmediğinin göstergesi. Bu maçta Fenerbahçe’nin en az 35, 40 bin seyirciyle bu maçı oynamasını gerektiğini düşünüyorum ancak camianın içerisinde seçim rüzgarı ve şampiyonluk yarışından epey uzuklaşmaları bu durumu etkileyen en büyük nedenlerden.

Gelelim maça;

Fenerbahçe bugün özellikle ilk yarıda kaleye dahi gidemedi. Hatta ve hatta Osmanlıspor bazı pozisyonlarda Fenerbahçe’ye göre daha çok etkili oldu. Araya kaçan Aminu’yu tutmakta zorlanan Fenerbahçe savunması, hucüm kordinasyonlarında sorunlar yaşamaya başladı. İkinci yarıyla birlikte Fenerbahçe’nin şu an için medyada dönen o meşhur golü geldi. Top çizgiyi geçti mi? Geçmedi mi? Bizim için bu konu çok da önemli değil, çünkü burada futbol adına bir şeyler yazmaya ve aktarmaya çalışıyoruz. Top çizgiyi geçmese maç nasıl olurdu? Bunu da biz bilemeyiz ancak Fenerbahçe’nin 3,5 haftaya döndüğüne dair sinyaller var. Çok kollektif yapıda oynamadıklarını gözlemledik ve Fenerbahçe bu tarz bir iç saha maçında bu kadar zorlanıyorsa nereye kadar takipte kalacak soruları akıllara gelmeye başladı.

Aykut Kocaman, bu kadroyla elinden gelenin en iyisini bence yaptı. Daha ötesini yapması için elinde daha iyi oyuncular olmalıydı bunu zaten sezon başından beri söylüyoruz. Fenerbahçe’nin attığı ikinci golde de ofsayt tartışmaları oldu ama bu da aslında futbol ile alakalı bir durum değil. Bu toplar ofsayt olarak ya da çizgiyi geçmedi olarak yorumlansaydı bugün Fenerbahçe’de neler konuşulacaktı? Bunlar önemli.

Çok uzatmadan ben Fenerbahçe’yi bugünki maçta hiç beğenmedim. Maçı kötü oynayarak kazanmaları büyük takım refleksi olarak görünebilir, bu da çok önemli bir kriter. Artık bu haftalarda oyun değil puan önemli ancak verdiği sinyallerden dolayı Fenerbahçe’nin puan kaybı bir kaç haftaya gerçekleşecek gibi…

 

Arda B.

 

 

Top
Translate »