"FENERBAHÇE DERİN BİR OH ÇEKTİ.." - Tahmin City Plus | En Profesyonel İddaa Tahminleri
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “FENERBAHÇE DERİN BİR OH ÇEKTİ..”

“FENERBAHÇE DERİN BİR OH ÇEKTİ..”

FENERBAHÇE, ÜLKE STAD’INDA AĞIRLADIĞI KÜME DÜŞMEME MÜCADELESİ VEREN VE MAÇTAN SONRA DÜŞMESİ KESİNLEŞEN AKHİSAR’I 2-1’LİK SKOR İLE YENEREK DERİN BİR OH ÇEKTİ

Bu sezonun böyle geçeceğini sezon başında söyleselerdi ya Fenerbahçe düşmanı olurlardı ya da futboldan anlamayan adam. Evet, öyle ya da böyle Fenerbahçe tarihinin en kötü sezonu geride kaldı ve Fenerbahçe bu galibiyet ile küme düşmemeyi, evet evet yanlış okumuyorsunuz, malesef ki öyle, küme düşmemeyi garantiledi. Kalan iki haftadaki maçları formalite olan Fenerbahçe’de sarı-lacivertlilerin en formda oyuncusu Hasan Ali Kaldırım maçtan sonra vermiş olduğu röpörtajda tüm Fenerbahçeliler’den kendisi ve camiası adına özür diledi. En doğrusunu yaptı. Tebrikler Hasan Ali. Fenerbahçe için ise yeni bir dönem başlıyor.

“YENİ DÖNEM TV8’DE BAŞLADI”

Bu hafta sizler de görmüşsünüzdür, takip etmişsinizdir. TV8’de Acun ILICALI’nın önderliğinde Fenerbahçe’ye büyük bir kampanya daha başlatıldı. ‘Fener Ol’ kampayasından sonra ‘WiNWiN’ kampanyasıyla dünya rekoru kıran Fenerbahçe camiası ilk iki günde tam 950 bin SMS toplayarak ciddi bir mebla toplamayı başardılar. Bunun yanı sıra forma satışlarının patladığı ve çeşitli teşvik ve hediyelerin olduğu kampanya Fenerbahçeliler tarafından oldukça ilgi gördü. Fenerbahçe bu hızla giderse, bir sezonda şampiyon olacağında alacağı meblayı sadece camiasından toplayacak. İşte bu yeni sezonunun Fenerbahçe açısından önemini gösteriyor. Ali Koç önderliğinde iyi bir çizgiye gidebileceğini düşündüğüm Fenerbahçe, kara ve acı bir sezonu geride bırakarak yeniden umuda yelken açtı.

“MAÇ TEMPOLU BAŞLADI”

Fenerbahçeli oyuncuların kafası rahattı. Maç çok tempolu başladı. Fenerbahçe arka arkaya bulduğu güzel gollerle 2-0 öne geçti ve daha sonra rölantide bir futbol tercih etti. Sezonun geneline baktığımızda bu kısıtlı kadro ile Fenerbahçe’nin yapabileceği şeyler de kısıtlıydı diyebiliriz. Bu maçta bile yer yer zorlandıklarını gördük. Akhisar maç 1-0’ken kaçırdığı net pozisyonların birini değerlendirseydi maçın sonu bu kadar rahat olmayabilirdi. Zaten yazının başında da aktardığım gibi, öz eleştiriyi Hasan Ali Kaldırım yapmıştı. Kaldırım konuşmasında:”Takımdan kilit oyuncuları gönderdiler ve yerine tomarla adam aldılar” gibi bir cümleyi daha kibarca sarfetti. Haklıydı. Yani oynamayın bu takımla fazla. Oturduysa bırakın kalsın diyordu. Tüm Fenerbahçelilerin de öyle düşündüğünden şüphem yok.

“ERSUN YANAL’IN İSTEDİĞİ KADRO BU DEĞİL”

Bana göre Ersun Hoca göreve de apar topar getirildiğinden etki gösteremedi. İstediği oyuncu tipleri takımda yok. Yine bunları sezon başında da belirttik. Bu oyuncularla bu kadar. Adam zorunluluktan Dirar’ı oynattı ve Dirar’ın 2-3 maçta iyi olduğunu gözlemleyenler “Dirar her maç oynasın.” dediler. Abicim, çok çabuk gaza geliyorsunuz. Sakin olalım. Dirar falan bu takımın adamı değil. Slimani’den nasıl vazgeçtiysen, Frey ne ise Dirar da o. Bu oyuncularla vizyon düşürürsün. Daha genç ve kaliteli oyuncular bulabilecek kapasitede bir takım Fenerbahçe. Bunlara yönelmeli ve transferi sportif direktörler değil, teknik direktör olarak Ersun Yanal yapmalı. Açık ve net.

Fenerbahçe’ye gelecek sezon için başarı diliyor ve bu sezonunun acil bir şekilde unutulmasını istiyorum. Neden mi? Fenerbahçe’siz zevki olmuyor be.. O rekabet, o atışmalar bu sezon hiç olmadı. Onlar geri gelsin. Güçlü bir Fenerbahçe ile ligin rekabet kalitesine kalite katılsın istiyorum. Tabi hakemlerle kalitenin içine etmezsek.. Gene geldim hakemlere, kusura bakmayın. Kalın sağlıcakla…

Atilla Arda BORA

Top
Translate »