DÜNYA KUPASI'NDA SÜRPRİZLER DEVAM EDİYOR!
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > FAVORİLER TAKILMAYA DEVAM EDİYOR!

FAVORİLER TAKILMAYA DEVAM EDİYOR!

DÜNYA KUPASI’NDA SÜRPRİZLER DEVAM EDİYOR!

Dünya Kupası E Grubu‘nda kupanın favorisi Brezilya İsviçre karşısında görücüye çıktı. Maç 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Günün bir diğer karşılaşmasında F Grubu‘nda karşı karşıya gelen Almanya ile Meksika’nın mücadelesinde Güney Amerika temsilcisi sahadan 1-0 galip ayrılmayı başararak büyük bir sürprize imza attı. Meksika bu galibiyet ile dünyanın bir numaralı gündem konusu oldu.

Hem Almanya hem de Brezilya‘nın sürpriz skorlar ile Dünya Kupası‘na kötü başlaması, akıllara “acaba?” sorularını getirdi.

Peru, İzlanda, Meksika ve İsviçre… Bu dört takım oynadıkları futbol ile şu ana kadar tüm gözlerin pasını sildiler. Özellikle Meksika‘nın Almanya karşısında gösterdiği performans dudak ısırtan cinstendi. Maçı 1-0 kazanmayı başaran Meksika, yakaladığı pozisyonları gole çevirebilseydi daha farklı bir sonuç bizleri bekliyor olabilirdi. Almanya oynadığı ilk maç itibariyle tam bir hayal kırıklığı yarattı. Mesut ve Timo Werner takımı resmen sabote ettiler. Almanya gol pozisyonuna girmekte en çok zorlandığı maçlarından birini oynadı.

Bu gece oynanan Brezilya İsviçre karşılaşmasında da Brezilyalı oyuncuların biraz olsun lakayıt halleri dikkat çekti. Başta Neymar olmak üzere, Willian ve Coutinho ellerine gelen bazı fırsatları cömertçe harcadılar. Coutinho’nun attığı gol tamamen bireysel beceriyle atılmış bir goldü. Diri ve fiziksel açıdan iyi durumda olan İsviçre ise Brezilya karşısında göstermiş olduğu performans ile kolay lokma olmayacaklarını tüm dünyaya ilan ettiler. İsviçre bu konsantrasyon ile oynadığı takdirde gruptan rahatlıkla çıkabilir gibi görünüyor.

Önümüzdeki maçlarda grupların şekillenmesi açısından hangi takımın ne gibi performanslar gösterecekleri merak konusu. Gerçek şu ki; turnuvaya galibiyet ile başlamayan: Brezilya, İspanya, Almanya ve Arjantin gibi takımların ikinci maçlardaki performansları ilk maçlardaki kötü futbolları affettirecek mi? Bu takımların ikinci maçlarda alacakları galibiyet ya da malubiyetler turnuvayı yeni baştan şekillendirebilir.

Favorilerden Fransa‘nın da ilk maçta göstermiş olduğu kötü futbol devam ettiği takdirde kupadaki ilerleyişi açısından ciddi sıkıntılar yaşacağını düşünenlerdeniz. Önümüzdeki maçlarda bu takımların performanslarını hep beraber izleyip yeniden değerlendirmemiz gerekiyor.

 

Tahmin City Plus

Top
Translate »