LİDERE EVİNDE ERZURUM ENGELİ
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > ‘ERZURUM YİNE YAPTI YAPACAĞINI’

‘ERZURUM YİNE YAPTI YAPACAĞINI’

LİDERE EVİNDE ERZURUM ENGELİ

Süper Lig’in lideri Başakşehir evinde Erzurumspor ile 1-1 berabere kalarak şampiyonluk yolunda çok önemli iki puanı bırakarak haftayı tamamladı. Erzurumspor’un oyunu taktir toplarken Başakşehir’in tutuk görüntüsü kafalarda soru işaretleri bıraktı. Rakibine göre daha fazla koşan Erzurumspor, özellikle yeni transferleri Eduok, Obertan ve daha sonradan oyuna giren Emrah Başsan ile zaman zaman rakibi karşısında etkili futbol sergiledi.

Erzurumspor bu tarz maçları etkili oynuyor

Fenerbahçe ve Beşiktaş deplasmanları dahil bu deplasmanda da puan almayı başaran Erzurumspor, bu tarz medyatik diyebileceğimiz maçlarda daha çok efor sarfedip rakiplerinin rehavetlerinden yararlanan bir numaralı takım konumunda. Özellikle eski Manchester United oyuncusu Gabriel Obertan‘ın performansı ve ortasahada takımına öncülük etmesi Erzurumluları sevindiren gelişmeler arasında.

‘Yeni transferler Erzurum’a yaramış’

Kasımpaşa’dan Eduok, Levski’den Obertan’ın transferi sonrasında ciddi anlamda kuvettelenen Erzurumspor, Başakşehir gibi bir takım karşısında top hakimiyeti sağladı. Başakşehir’e karşı top hakimeti kurmak demek bir çok şeyin üstesinden gelmek demek. Neredeyse Süper lig’deki tüm takımların Başakşehir’e karşı topla oynama oranları her zaman rakibine göre aşağıda kalmıştır. Erzurumspor ve Mehmet Özdilek bunu başararak bana göre maçı hakeden taraftı.

‘Başakşehir tutuk oynadı’

Etkili kadrosuna rağmen rehavetten olabilir, Başakşehir tutuk bir futbol sergiledi. Robinho’nun ikinci yarıdaki pozsiyonu hariç çok fazla net gol pozisyonuna giremeyen Başakşehir aslında bir puanı aldığı için sevinçli olabilir.

‘Takımın en iyisi yine Visca’ydı’

Boşnak oyuncu yine takımını taşıyan oyuncuların başında geliyordu. Özellikle Robinho’ya ikinci yarıda atmış olduğu dört dörtlük pas sonucunda Robinho’yla topu buluşturması gözlerimizin pasını sildi. Robinho pozisyonu gol ile sonuçlandıramadı ancak pozisyonunun çok iyi hazırlandığını ve Visca’nın nasıl bir oyuncu olduğunu tekrar hatırlamamız için iyi bir pozsiyon olduğunu düşünüyorum.

‘Erzurumspor galibiyeti haketti’

Erzurumspor’un oynamış oyun doğrultusunda konuşalım; bu oyun ile birlikte maçtan bir puan almaları Erzurum açısından bana göre olumlu karşılanmamıştır. Özellikle ikinci yarıda kaçırdıkları pozisyonlar dahil oynadıkları oyun ve top hakimiyetleri Erzurum’un maçı kazanması ile de sonuçlanabilirdi. Elbette küme düşmeme mücadelesi veren Erzurumspor için bu beraberliğin önemi çok fazla ancak galibiyeti kaçıran tarafın da Erzurumspor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

‘Galatasaray kazanırsa puan farkı 6’ya inecek’

Galatasaray bu hafta Trabzonspor karşısında galip gelir ise Başakşehir ile puan farkını 6’ya indirecek. Bakalım Başakşehir ve Abdullah Avcı‘nın bu duruma karşı reaksyonları nasıl olacak. Bana göre Başakşehir bu maçı kaza olarak görerek yine toparlanma sürecine girecek ve aradaki puan farkını tutmayı başaracaktır. Bu tarz maçlarda genellikle puan kayıpları olur ki biz de bu mücadeleyi Atistics TV’de bu haftaki programımızda yorumlamamıştık.

Atilla Arda BORA

Top
Translate »