DALLAS MAVERICKS - SAN ANTONIO SPURS 13 MART 2019 ÇARŞAMBA NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > DALLAS MAVERICKS – S.A. SPURS | 13 MART ÇARŞAMBA

DALLAS MAVERICKS – S.A. SPURS | 13 MART ÇARŞAMBA

DALLAS MAVERICKS – SAN ANTONIO SPURS 13 MART 2019 ÇARŞAMBA NBA İDDAA TAHMİNİ

NBA’de artık yavaş yavaş normal sezonda son bir buçuk aya giriyoruz. Dallas Mavericks’in playoff iddiasından git gide uzaklaştığını gözlemleyebilmekteyiz. Son karşılaşmalarında Rockets karşısında son dakikadaki yanlış oyuncu tercihiyle maçı kaybetmelerini söyleyelim. Son periodda yapmış oldukları harika savunmaya dün geceki başarı sağladığımız Houston maçının yazısında değinmiştim. Bu karşılaşmada playoff’a katılacak olan ve bana göre %80 playoff oynayacak Spurs’ü ağırlayacaklar.

Dallas son 5 karşılaşmasını kaybetti ve evinde 21 galibiyet ve 12 mağlubiyetle oynuyor. Son dönemde performanslarının düşmesinin sebebi az çok belli; hücumda etkisiz olmaları…  Son Houston ve Magic maçlarında tüm maç oyunda kalmayı başardılar ancak genellikle üçüncü perioddaki kopuklukları maç konsantrasyonlarının ne denli düşük olduğunu göstermişti. Veteran Nowitski’nin de bençten gelerek 6 sayı ile katkı verdiği son mücadelede, Doncic’den 19 sayılık bir performans izledik. Bunun yanı sıra Avrupalı şutör 9 asist ve 15 rebound gibi harika bir performans göstermişti. Brunson ise 18 sayı kaydetmişti.

Deplasmanlarda çok da iyi performans sergileyemeyen Spurs, son 5 maçında seri galibiyet yakalayarak playoff açısından ciddi anlamda umutlu bir noktaya geldi. Spurs gibi bir takımın playoff oynayamaması bana göre tarihe ve NBA basketboluna ihanet olur. Her sezon neredeyse playoff’un içerisinde çekişmeli maçlar izleten Spurs, geçtiğimiz sezonlardaki performansından çok uzak ancak bu sezon sonuna doğru daha da toparlanacağa benziyorlar. Şu andaki gidişatları oldukça iyi. Özellikle Hawks ve Bucks karşısında almış oldukları muazzam galibiyetler ile potansiyel gücünü göstermeyi başaran Spurs’de, DeRozan ve Aldridge’in performansları görülmeye değerdi. NBA’in en iyi şutörlerinden DeRozan ve pota altında teknik becerisiyle etkili olmayı başaran Aldridge’in yanı sıra benç katkısının en çok olduğu takımlar içinde ilk 5’de olan Spurs bu maçta yine pota altı ve dış şutlarda Dallas’a göre bir adım önde olacak. Özellikle Belinelli ve Mills’in son dönemdeki katkıları yatsınamaz.

Karşılaşmadan beklentim savunmanın ön planda olacağı. Spurs oyunu kontrol edecek güce sahip. Dallas’ın son çırpınışı olarak gördüğüm bu mücadelede handikap olayına girmek kesinlikle istemiyorum. Bir Spurs galibiyeti beklentim var ancak bu zor olacak gibi görünüyor. Doncic yine ön planda olacak ve Aldridge ve DeRozan’a karşı tek başına skor üretmeye çalışacaktır. Ben Spurs’un savunmada Dallas’a çok fazla engel olacağını düşünüyor ve bu karşılaşmanın 217.5 sayı altında kalacağını düşünüyorum. Riskli diyenler Spurs galibiyeti alabilirler. Bol şanslar.

217.5 sayı altı ve San Antonio Spurs kazanır

Atilla Arda BORA

Top
Translate »