CHICAGO BULLS - NEW ORLEANS PELICANS 7 ŞUBAT 2019 NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > CHICAGO BULLS – NEW ORLEANS PELICANS | 7 ŞUBAT PERŞEMBE

CHICAGO BULLS – NEW ORLEANS PELICANS | 7 ŞUBAT PERŞEMBE

CHICAGO BULLS – NEW ORLEANS PELICANS 7 ŞUBAT 2019 NBA İDDAA TAHMİNİ

Bu gece United Center’da Bulls Pelicans’ı ağırlayacak. New Orleans Pelicans son üç karşılaşmasını kaybetti ve yıldızları Anhtony Davis’in de külüpten ayrılması söz konusu. Kısacası son dönemde moral ve mental açıdan New Orleans’da işler yolunda gitmiyor. Burada önemli olan Anthony Davis’in Lakers’a gidip gitmemesi. Bu durum oyuncunun da takımın da kafasını karıştırır vaziyette görünüyor. Pazartesi gecesi Indiana karşısında bizim de doğru tahmin ettiğimiz karşılaşmayı 2 sayı fark ile kaybeden Pelicans, düşük skor marjı yakalamış ve Davis’ten yararlanamamıştı. Okafor’un 25 sayı ile oynadığı mücadelede Holiday ise 13 sayı ile performans sergilemişti.

Chicago’daki bir istatistik bu sezon için çok acı verici. Tam 25 iç saha maçının 20’sini kaybeden Chicago bu sezon çoktan playoff için havlu atmış durumda. Cumartesi gecesi Charlotte deplasmanında sadece ikinci yarıda 74 sayı kaydetmeyi başaran Chicago bu maçta, ikinci yarıda %54’lük saha içi isabet yüzdesi ile oynamış ve bu başarılı yüzdenin meyvesini yiyememişti. Tam 25 sayı serbest atış çizgisinden kaydeden Chicago, stresten uzak şekilde oynadığından skorere bir takım görünümünde.

Bobby Portis bu maçta 33 sayı ile oynayarak kariyerinin en iyi maçlarından birisini oynamıştı. Markkanen ise 30 sayılık performans ile bekleneni sergilemeyi başarmıştı.

Anthony Davis’in parmağında sakatlık bulunuyor. En azından medyaya bu şekilde lans edilmekte. Takas söylentileri arasında bu sakatlık haberinin yayılmasını normal karşılamak lazım. Son maçında ofansını beğendiğimiz ancak genel itibariyle NBA’de ofans rankının bir hayli gerilerde olduğunu gördüğümüz Chicago ve Davis’in yokluğunda açılan 223.5 sayı baremenin geçileceğini düşünmüyorum. Tahminim karşılaşma en fazla 220 civarlarında kalacaktır. Hepinize bol şanslar diliyorum.

223.5 sayı altı

Atilla Arda BORA

Top
Translate »