BOSTON CELTICS - DENVER NUGGETS 19 MART 2019 SALI NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > BOSTON CELTICS – DENVER NUGGETS | 19 MART SALI

BOSTON CELTICS – DENVER NUGGETS | 19 MART SALI

BOSTON CELTICS – DENVER NUGGETS 19 MART 2019 SALI NBA İDDAA TAHMİNİ

Evinde 26 karşılaşma kazanmayı başaran Boston Celtics sezon boyu dalgalı bir grafik sergilese de Doğu’da 5. sırayı sağlamlaştırarak bu sezon neredeyse Playoff’u garantiledi. Kalan maçlarında özellikle iç sahada maç kaybetmek istemeyen Celtics, çok zorlu bir karşılaşmaya çıkacak. Batı’nın en zor takımlarından bu sezona damga vuran Nuggets ile amansız bir mücadele edecek Boston’a açılan -3.5’luk bir handikap bekleniyor.

Son 7 maçında sadece bir mağlubiyet alan Celtics, savunmasında sorunlar olmasına rağmen hücümda ciddi anlamda iyi performans sergiliyor. Son Atlanta Hawks karşısında Irving’in sergilediği 30 sayı, 11 reboud ve 9 asistlik performans, Irving’in son dönemdeki basketbol açlığının göstergesi. Morris, Tatum ve Marcus Smart’ın da performanslarının standartın altına düşmediği karşışamada Boston Celtics’in 23 sayı ile Brown’dan almış olduğu benç desteği de kıymetliydi.

Denver Nuggets Batı’nın lideri olmak için çok fazla efor sarfediyor ve bu yüzden keyifli oyunlar sergilediğini düşünmekteyim. Bir dönem gerçekten kötü basketbol izleten ve seri mağlubiyetler alan Denver çabuk toplandı. Son üç maçını içeride oynayan ve Mavericks dahil Pacers maçında da son saniyede maçı kazanmayı başaran Denver’in performansı bu sezon tüm NBA severler tarafından taktirle karşılanıyor. Özellikle Will Barton’ın dönüşünden sonraki yaptığı işlere parantez açalım. Murray, Jokic ve Millsap son karşılaşmalara baktığımızda standartın altına düşmüyor. Son izlediğim Dallas karşısında Denver’ı çok agresif gördüm. Özellikle hücüm ve savunmada dengeli olduklarını gözlemlediğimi söyleyebilirim. Kısacası, Denver hem hücüm da hem de savunmada istediği işleri yapabilen bir takım.

Bu maçta taraf bahsine gitmektense karşılaşmanın yüksek tempoda geçmesini beklediğimden açılan baremden üst tercihini yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu maçta çizgi dışından Boston Celtics’den performans beklediğimden dolayı bu tercihe gitmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Onun dışında maçı Boston son top ile kazanabilir ancak açılan handikaptan Denver değerlendirmesi de yapılabilir görüşündeyim. Gordon Hayward bu mücadelede büyük ihtimalle forma giyemeyecek. Bu yüzden tercihim tarafta Denver’a, handikap dahilinde yakın. Hepinize bol şanslar dilerim.

221.5 sayı üstü ve Denver Nuggets +3.5

Atilla Arda BORA

Top
Translate »