Beşiktaş'ın Şampiyonluk Senaryoları Neler? | Tahmin City Plus
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > BEŞİKTAŞ’IN ŞAMPİYONLUK SENARYOLARI!

BEŞİKTAŞ’IN ŞAMPİYONLUK SENARYOLARI!

BEŞİKTAŞ’IN İZLEYECEĞİ YOL NASIL OLMALI?

Beşiktaş, Cuma akşamı Akhisarspor karşısında o kadar rahat bir galibiyet aldı ki, maçın 20. dakikasından sonra oyuncular pasif dinlenmeye geçtiler. Yine medyadan takip ettiğimiz bir çok sözde yazar, Beşiktaş’ın Akhisar karşısında çok fazla zorlanacağını söylemişlerdi. Oysa ki Beşiktaş’ın cezalı 5 oyuncusu geriye dönmüş, ideal kadrosuna ulaşmış, rakipte de Muğdat ve Miguel Lopes gibi iki kilit oyuncu yoktu. Bunları göz önüne almadan yapılan yorumları hafta boyu takip ettim, isim vermeyeceğim, kenarda dursun…

Beşiktaş Babel’in harika oyunuyla maçı çok erkenden kopardı ve rölantiye aldığı maçta rakibine normal olarak fark açıldıktan sonra pozisyonlar da verdi.

Beşiktaş bu saatten sonra ne yapmalı? Başakşehir, Galatasaray’a kaybetti ve Beşiktaş’ın şampiyon olabilmesi için bir maçta daha takılması gerekiyor. Takılabilir mi? Gayet olabilir. Galatasaray maçında hem Galatasaray’ı hem de Başakşehir’i hiç beğenmedim. Galatasaray özellikle son iki maçında çok fazla pozisyona giremerek üzerindeki stresin ne denli olduğunu gösterdi.

Beşiktaş hiç takılmadan devam etmeli ve Galatasaray deplasmanından en az 1 puan alarak dönmeli. Peki bu yeter mi? Yetebilir… Başakşehir’in bir maç daha takılması bu senaryoda Beşiktaş’ı yine şampiyon yapmaz, ancak Başakşehir 2 maçta daha takılır ise Beşiktaş için rahat şampiyonluk olabilir. Yani Beşiktaş’ın önünde Galatasaray değil, Başakşehir derdi var. İkili averajda Başakşehir’in gerisinde olan Beşiktaş, bu senaryoları beklemek durumunda. Beşiktaş ancak Galatasaray maçını kazandığı taktirde net bir şekilde şampiyon olabilir, bu da zaten hakedilen bir şampiyonluk olmuş olur. Durumu hep beraber izleyip göreceğiz.

 

Arda B.

Top
Translate »