Beşiktaş, Göztepe Karşısında Farklı Kazandı! | Tahmin City
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > BEŞİKTAŞ RİTMİNE DÖNDÜ ‘5-1’

BEŞİKTAŞ RİTMİNE DÖNDÜ ‘5-1’

Beşiktaş Ritmine Döndü!

Beşiktaş neredeyse takımının yarısının eksik olduğu maçta Göztepe’yi 5-1 malup etmeyi başardı. Müsabakada ön liberoda forma giyen son dönemin formda ismi Medel, Beşiktaş’ı adeta ortasahada sırtına alıp taşıdı.

Beşiktaş maça Gökhan Gönül‘den yoksun, sağ bekte Adriano ve sol bekte Caner Erkin ile başladı. Göbekte Tosic ve Pepe’ye görev veren Şenol Güneş, ön de mecburiyetten Necip ve Medel ikilisine görev verdi. Necip tam bir kesici gibi oynadı. Ne iyiydi ne kötü. Ancak bir Medel var ki öyle böyle oynamadı. Aldı, verdi, araya attı, sağa kaçtı, sola kaçtı, gol attı, koştu, didindi… Bu adam böyleydi zaten ama bazı maçlarda ekstra performanslar gösteriyor. Göztepe’nin kötü oluşu Beşiktaş’ı da biraz daha iyi göstermiş olabilir denebilir.

Beşiktaş’ın kazançlarından biri de Cyle Larin oldu. 23 yaşındaki Kanadalı forvet, oyuna girdikten 4 dakika sonra Beto ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda o kadar temiz bir vuruş yaptı ki, Beşiktaşlıların “nerede kaldı böyle temiz vuruşlar” dediğini maçı izlerken duyar gibiydim. Çok net ve temiz… Fiziksel olarak da Beşiktaş’ta oynamaya son derece elverişli olan Larin’in yanı sıra, Beşiktaş’ın neredeyse 9 yıldır kadrosunda bulunan Mustafa Pektemek yeniden kazanıldı. Mustafa’nın Larin’e yaptığı ‘first class’ asist ve Babel‘in boş kaleye attığı 5. golün başlangıcında yaptığı hızlı pas geçici gözlerin paslarını sildi.

Vodefone Park’ın açılış maçında Gomez ile sonuçlanan bir gol vardı. O gülü bizlere tekrar izlettiler sanki… O ruhun da döndüğünü, bu kadar eksiğe rağmen bizlere gösterdiler.

Talisca için zaten çok şey yazmaya gerek yok.. Talisca Beşiktaş’ın değil Türkiye’nin en iyi ofansif ortasaha oyuncusu. Bu adam istediği zaman gol atıyor ve nereden ne yapacağı belli olmuyor. Dün yine harika bir kafa golü attı ve gollerde yine hazırlayıcı rol üstlendi.

Demba Ba mevzusuna gelince, çok can sıktı. Fikret Orman maçlardan önce böyle konuşmaları sıkça yapmaya başladı. Bence bu tarz açıklamaları maçlardan önce değil de maçlardan sonra konuşmakta fayda var. Belki bilerek belki kasıtsız yapıldı bu açıklama ancak boşu boşuna gündem oluşturup can sıkıcı yorumlara maruz bırakılmak Fikret Orman‘ın da hoşuna gitmese gerek… Gerek yok, bence bunlar vakit kaybı ve boş polemik.

Arda B.
tahmincity.com Genel Kord.
Top
Translate »