ATLANTA HAWKS - TORONTO RAPTORS 8 OCAK 2019 CUMA NBA İDDAA TAHMİNİ
Buradasınız
Ana Sayfa > NBA 2019 Normal Sezon > ATLANTA HAWKS – TORONTO RAPTORS | 8 OCAK CUMA

ATLANTA HAWKS – TORONTO RAPTORS | 8 OCAK CUMA

ATLANTA HAWKS – TORONTO RAPTORS 8 OCAK 2019 CUMA NBA İDDAA TAHMİNİ

Toronto Raptors, çok da zor görülmeyen Atlanta Hawks deplasmanına çıkıyor. Raptors sezonun zor maçlarını kazanmayı başaran bir takım ve Doğu konferansında Milwaukee Bucks’ın çok az fark ile gerisinde bulunuyor. Salı gecesi Philadelphia karşısında ilk yarıyı 17 sayı fark ile kapatan ve deplasmanda harika bir performans sergileyen Raptors, maçı da 119-107 gibi farklı bir şekilde kazanarak gövde gösterisi yapmıştı.

Raptors bu mücadelede rakibine göre saha içi isabeti olarak bir hayli fark yarattı ve bu performansının meyvesini toplamıştı. Kahwi Leonard yine etkili olduğu bir karşılaşma sonucunda 24 sayı ve 7 rebound ile maçtaki en iyi performanslardan birini sergiledi. Ibaka ve Lowry’nin de 20 sayıya doğrudan katkı sağladığını söyleyebiliriz.

Yeniden yapılanma içerisinde olan Atlanta Hawks, point guard Trae Young ile birlikte bir çıkış arıyor. Atlanta Hawks 17 maç geriden takip ettiği rakibini bu maçta devirmeyi planlasa da bazı somut etkenlerden dolayı bunun zor olmasını bekliyorum. Washington’a karşı deplasmanda aldıkları sansasyonel galibiyette ilk beş oyuncularının ciddi anlamda bir bütün olarak takıma katkı yaptığını görebiliyoruz. Beşte başlayan tüm oyuncuların çift hanelere çıktığı mücadelede savunma namına hiç bir şey izleyememiştik.

Valanciunas’ın Salı günü oynamadığını ve bu maçta geri döneceğini de düşündüğümüzde, Atlanta Hawks’ın son dönemdeki ciddi hücum performansına rağmen işlerinin zor olduğunu düşünüyorum. Toronto Raptors NBA’de şu anda ofans olarak da 8. sırada, defans olarakda 8. sırada yer alıyor. Bu mücadelede standart bir performans sergilemesini beklediğim Lowry ve Leonard önderliğinde çift hanelerde bir galibiyet beklenebilir. Riske girmek istemeyen direk Toronto galibiyetini kullanabilirler.

Toronto Raptors -8.5

Atilla Arda BORA

Top
Translate »