Galatasaray Ankara'da Şampiyonluğu Riske Attı! | Tahmin City
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > ASLAN ‘KENDİNİ ATEŞE ATTI!’

ASLAN ‘KENDİNİ ATEŞE ATTI!’

ASLAN ‘KENDİNİ ATEŞE ATTI!’

Galatasaray, deplasman fobisi serisine devam etti ve Gençlerbirliği karşısında, hiç beklemediğim bir şekilde maça başladı. Bu maç belki de Galatasaray’ın kazanması halinde %90 şampiyonluğunu garantileyeceği bir maçtı. Moral ve motivasyon olarak da momentumu arkalarına alacaklardı.

Ümit Özat, çok güvenmediğim bir antrenör. Bunu youtube kanalımızda da belirtmiştim. Ancak Galatasaray’ın bu kadar stresli olacağını tahmin edemedim. Galatasaray gerçekten şampiyon olmak istiyorsa bu tarz maçları kazanmak zorunda. Kamoyundaki bazı yazarlar, hatta çoğunluğu, Galatasaray camiasıyla, seyircisiyle şampiyonluğa en çok kenetlenen takım vurgusunu yapıyordu. Ancak bu işler böyle olmuyor.. Fatih Terim de maçtan sonra “Hayal kırıklığına uğradım.” derken bunu kastediyordu. Buraya kadar getirdiniz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Galatasaray’ın daha Alanya deplasmanı, Beşiktaş ve Başakşehir ile maçları var. Bu maçlardan da 3 de 3 ile çıkması şu moral motivasyon ile mucize.

Maça etkili başlayan taraf bana göre Gençlerbirliği idi ve bir çok net pozisyona girdiler. Özellikle iki pozisyonda birin de Jailton birin de ise Deniz Yılmaz, bombos topa vuramadı ve Gençlerbirliği’ni erkenden öne geçiremedi. Galatasaray’ın ise atakları tat vermedi. Bir pozisyonda oyuna daha sonradan giren Donk‘un kaçırdığı pozisyon dışında çok net diyebileceğimiz pozisyon göremedik. Kısacası Galatasaray maçı kazanacak bir futbol oynamadı ki nitekim 90+ larda gelen (Alper) Gençlerbirliği golü belki de Galatasaray’ı bu sezon şampiyonluktan etti.

Şampiyonluk yarışında en avantajlı konuma şu an için Beşiktaş ve Başakşehir’in geldiğini söyleyebiliriz. Fikstüre baktığımızda, Galatasaray’ın dediğimiz gibi önemli 3 maçı var. Beşiktaş’ın sadece önemli diyebileceğimiz Galatasaray deplasmanı kaldı. Başakşehir’in de aynı şekilde.

Önümüzdeki haftalar da hem Başakşehir’in, hem Beşiktaş’ın hem de Galatasaray’ın durumlarına bakıp yeniden bir durum değerlendirmesi yaparız ancak şu an için bilinen tek şey Galatasaray kendini ateşe attı, Gençlerbirliği ise ligde kalma yolunda inanılmaz bir 3 puanın sahibi oldu.

Arda B.

Top
Translate »