Futbol Dünyasında Neler Oluyor! Fatih Terim'den, Fırat Aydınus'a kadar...
Buradasınız
Ana Sayfa > DUYURU > ARDA TURAN, FATİH TERİM, GOMİS, FIRAT AYDINUS VE DAHASI!

ARDA TURAN, FATİH TERİM, GOMİS, FIRAT AYDINUS VE DAHASI!

GÜNDEMDEKİ OLAYLARLA İLGİLİ SON GELİŞMELER TAHMİN CİTY PLUS’TA DEĞERLENDİRİLİYOR!

Gündemde o kadar fazla olay varki; futbol kamoyu çalkalanıyor…

Arda Turan‘dan, Fatih Terim‘e, Fırat Aydınus‘tan, Aykut Kocaman‘a, Şenol Güneş‘ten Gomis‘e kadar herşeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz haftadan bu yana çok ciddi tartışmalar ve olaylar yaşanıyor. Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında alevlenen Türkiye Kupası maçından sonra, Beşiktaş yarıda kalan maç için sahaya çıkmama kararı almış ve Türkiye’de ilk defa böyle bir karar uygulanmıştı. Hatta ve hatta bunun için Bakanlar ve Cumhurbaşkanı dahi devreye girmişti. Ancak Beşiktaş yönetim kurulu kararından dönmedi ve sahaya çıkmadı. Beşiktaş bu vesileyle seneye Türkiye Kupası’ndaki hiç bir maça katılmayacak ve tüm gelir haklarından mahrum kalacak. 

Şenol Güneş‘in bu maça “Ben o maça ölsem de çıkmam” demesinden sonra, Beşiktaş aldığı kararda daha da diretmiş, bakanlar ve brokrasideki önemli isimleri bile dinlememişti. Bu olayla beraber bir kez daha siyaset futbol gibi bir sektörün içine girmeyi başardı.

Fenerbahçe, bu hafta evinde Bursaspor ile öyle bir maç oynadı ki, hangisi anlatalım, hangisini yazalım bilemiyoruz. Bursaspor, haftaiçerisinde alacaklarını almadıkları bahanesiyle idmanlara çıkmamış ancak Fenerbahçe maçında harika bir oyun ortaya koymuştu. Fenerbahçe’ye bu maçta Fırat Aydınus‘un yaptığı, istemeden de olsa ciddi kıyakları olmuş gibi görünüyor. Çünkü futbol kamoyu da bu şekilde görüş bildiriyordu.

Fenerbahçe’de Joseph De Souza, çift sarı karttan oyundan atılmadı. Bursasporlu futbolcuların üzerlerine Fenerbahçe kenar heyeti malzemecilerinden bir kaç kişi saldırmaya kalktı. Fırat Aydınus yedek kulübesinde Kubilay Kanatsız Kuş, tercüman ve teknik direktör Mustafa Er’i tribüne gönderdi. Ayrıca oyun içerisinde Valbuena’ya iki kez sarı kartını göstermeyerek, oyundan atmadı. Buna ilave olarak Bursaspor’un stoperi Cici’yi, yaptığı hareketten önce faul olmasına rağmen, kalkıp rakibine sert giridği gerekçesiyle oyundan attı. Bu maçta Fırat Aydınus, tüm kamoyunun görüşüne göre toplu şekilde Bursaspor’u katletti. Bu da haftanın en önemli gelişmelerindendi.

Aynı maçta Fenerbahçe’nin ilk golünü kendi kalesine atan Mousssa Sow’un mimik ve hareketleri gündeme bomba gibi düştü. Fenerbahçe taraftarının maç içerisinde Moussa Sow’a yaptığı tezahuratlar bardağı taşıran son damlalar oldu. Konu çok ciddi anlamda sosyal medyayı salladı. Bu olay daha önce Fikret Orman‘ın Demba Ba ile yaptığı açıklamadan sonra, Demba Ba‘nın oynadığı futbolla örtüşüyor.

Aykut Kocaman maçtan sonra yaptığı açıklamalarda maçın başından sonuna kadar hakeme güvendik, doğru yöneteceğine inandık ancak bizim alehimize yönetti sözleri ile yine gündemi karıştırdı. Aykut Kocaman ayrıca göreve devam edip etmeme konusunu düşüneceğini söyledi.

Galatasaray Akhisar deplasmanından aldığı 3 puan ile şampiyonluk yolunda ciddi bir adım attı ve artık bir mucize olmazsa şampiyon olacak. Bafetemi Gomis bu hafta kazanılan penaltıyı da dışarıya atarak arka arkaya 3. penaltısını kaçırdı ve gündeme oturdu. Galatasaray’ın 3 puan almasından dolayı olay fazla konuşulmayacak gibi ancak bu durumun başka durumlara yorulması Galatasaraylıları endişelendiriyor.

Ayrıca, Gomis’in kaçırdığı penaltının yanı sıra, yine aynı maç içerisinde penaltı atan ve penaltıyı kaçıran Akhisarlı Soner Aydoğdu‘nun, haftaiçerisinde medyada çıkan bedelsiz Galatasaray transfer söylemleri kafaları karıştırdı. Bu konu halen daha sosyal medyada ve medyada tartışılıyor…

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Akhisar maçından sonra yaptığı açıklamada; “İlahi adelet” ifadeleriyle kafaları karıştırdı. Fatih Terim bu söylemiyle hem TFF’ye hem de Fenerbahçe maçında olanlara gönderide bulundu. TFF‘ye fikstür konusunda kızan ve eleştiren Terim, “Galatasaraylıları hiçe saymayın, 30 milyon Galatasaraylı var, bu maçları kim nasıl diziyor. Akhisar maçında rotasyon yapmayabilirdim, bizi Cumartesi günü oynatmıyorlardı. Son dakikada böyle değişiklik dünyanın hiç bir yerinde görülmemiştir. Söylemeyecektim ama söyleyeyim.” dedi.

Akhisarspor’un aynı maçta yediği golde, eski Galatasaraylı Danny‘nin maçtan bir gün önce attığı tweet ve yaptığı hata maçı gölgede bıraktı. Bu tarz şeylerin bu haftada bu kadar fazla olması Türkiye’deki futbolun nereye gittiğini bizlere gösterir cinstendi.

Arda Turan, Cuma günü Başakşehir‘in son saniyede puan kaybettiği Sivasspor  mücadelesinde, yardımcı hakemle girdiği temaslı argumanın sonucunu sosyal medyada ağır şekilde ödüyor. Arda Turan, bu agresifliğiyle yediden yetmişe futbola gönül vermiş insanların gözünde iyiden iyiye düşmeye başladı. Arda Turan’ın psikolojisinin iyi olmadığını konuşan futbol kamoyu, Arda’nın Türkiye’ye gelişindeki nedenlerden dolayı bu halde olduğunu büyük çoğunlukla savundu.

 

 

Tahmin City Plus Editör Ekibi

Top
Translate »