'ANKARA'DA KAZANAN YOK' Atilla BORA yazdı - Tahmin City Plus | En Profesyonel İddaa Tahminleri
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > ‘ANKARA’DA KAZANAN YOK’ Atilla BORA yazdı

‘ANKARA’DA KAZANAN YOK’ Atilla BORA yazdı

FENERBAHÇE KABUS GİBİ GEÇİRDİĞİ SEZONDA PUAN KAYIPLARINA DEVAM EDİYOR. ANKARAGÜCÜ 1-1 FENERBAHÇE

Fenerbahçe Ankaragücü deplasmanına #FenerOl kampanyasının gücüyle gitmişti. Fenerbahçe’den daha agresif bir futbol beklerken sezonun içinde klasik izlenim aldığımız futbolunu gördük. Zaman zaman etkili olsa da Fenerbahçe’nin gol bulamamasını ilk yarıda Boyd ile değerlendiren Ankaragücü, Harun’un koruduğu daha doğrusu ‘koruyamadığı’ kaleye, kalenin ortasından bulduğu skor ile 1-0 öne geçmeyi başardı.

‘HASAN ALİ FENERBAHÇE’NİN EN İYİSİYDİ’

Milli takıma yeniden seçildikten sonra performansını arttıran Hasan Ali Kaldırım, Fenerbahçe’nin en iyi oyuncusuydu. Sahada basmadık yer bırakmayan Hasan Ali, ikinci yarıda Soldado ile girmiş olduğu duvar pasından sonra sol tarafta, Moses’in olması gereken yerde topla buluşarak harika bir şuta imza attı ve kalecinin engellemesine rağmen topu ağlarla buluşturmayı başardı. Hasan Ali’nin performansını bu sene beğenen bir tek ben değilim. Fenerbahçe taraftarı da bu sezon Hasan Ali’ye ısındı. Özellikle Beşiktaş derbisinde attığı golle Hasan Ali’ye olan sevgi geçecek gibi değil.

‘SOLDADO TUTUKTU’

Soldado’nun maçın ikinci yarısında sağ taraftan gelen topa istediği vuruşu yapamamıştı. Soldado klasındaki bir oyuncuya bu vuruş yakışmasa da Fenerbahçe’nin bu tarz pozisyonlara çokça girdiğini söylemek en azından bu sezon için zaten mümkün değildi.

‘EKİCİ OYNADIĞI ZAMAN FENERBAHÇE FARKLI OYNUYOR’

Sağlıklı bir Mehmet Ekici Fenerbahçe’de neler yapabileceğini oynadığı ve skora katkı yaptığı karşılaşmalarda göstermeyi başarmıştı. Bugün yine etkili olduğu dakikalar vardı. Özellikle sol ayağıyla ilk yarıda yapmış olduğu bir vuruşu hatırlıyorum. Zor top.. Herkes o topa o şekilde kaleye doğru vuramaz. Meziyetli oyuncu ama sağlığına ve kendine daha dikkat etmesi gerekiyor. Sakatlık nedeniyle Fenerbahçe ondan zaten epeyce yararlanamadı ancak iyi bir fizyoterapist ve antreman programıyla Ekici’nin performansı katlanabilir.

‘ANKARAGÜCÜ OYUNU TUTMAYI BAŞARDI’

Ankaragücü kalesinde golü gördükten sonra bile Orgill ve Sakho ile zaman zaman etkili olmayı başardı. Maçtan hiç bir zaman kopmayan Ankaragücü karşılaşmayı kazanabilecek pozisyonları yakalasa da değerlendiremedi.

‘BEKLEDİĞİMİZ SONUÇ’

Atistics TV’de yorumladığım maçtan beklentim iki takımın goller bulacağı yönündeydi. Hangi takımın maçı kazanacağını kestirememekle beraber mücadelenin 1-1 de kalmasından çekindiğimden bu maça bu tercihi yorumlamıştım. Fenerbahçe bu maçta istediği futbolu yine oynayamadı ve bunu tamamen kadro kalitesine bağlamak mümkün. Fenerbahçe bu sezonun derhal bitmesini isteyen yegane takımlardan biri. Bakalım kampanya ile birlikte Fenerbahçe’nin gelecekteki sezon ve bu sezonun sonunda ne gibi farklılıklar olacak.

 

Atilla Arda BORA

Top
Translate »