"ALTI KAVAL, ÜSTÜ ŞİŞHANE.." - Tahmin City Plus | En Profesyonel İddaa Tahminleri
Buradasınız
Ana Sayfa > GÜNDEM KÖŞE > “ALTI KAVAL, ÜSTÜ ŞİŞHANE..”

“ALTI KAVAL, ÜSTÜ ŞİŞHANE..”

BEŞİKTAŞ, VODAFONE PARK’TA AĞIRLADIĞI ALANYASPOR’U 2-1’LİK SKOR İLE GEÇEREK AZ OLAN ŞAMPİYONLUK VE İKİNCİLİK TAKİBİNİ SÜRDÜRDÜ

Daha yüksek tempolu bir maç bekliyordum. Yine zaman zaman tempo yükseldi ancak Alanyaspor bazen oyunu yavaşlatmaya çalışan taraf oldu. Sergen Yalçın maçtan sonra yaptığı açıklamada “Vasat bir maç oldu” dedi ancak bunun kendisinden kaynaklandığını düşünmedi sanırım. Kısaca, maçtan yine futbol adına bahsedebileceğimiz bir kaç şey var ancak Şenol Güneş ve Sergen Yalçın’ı daha çok konuşmamız gerekecek.

“GALATASARAY MAÇI DAHİL ÇOK İYİYDİ. BU ADAMA BİR ŞEY OLMUŞ”

Karius’tan bahsedeceğim. Bu adama bir şey oldu. Nasıl bu kadar futbola odaklandı. Uyum süreci mi aştı bilemiyorum ama son 9 maçtır not alıyorum, Karius Beşiktaş’ı sırtlamaya devam ediyor. Dün yine yaptığı o son dakikadaki kurtarış ve reaksyon görülmeye değerdi. Karius bu performansı sergilerse Beşiktaş’ın gelecek sezon kaleci sorunu kalmaz. Garantisi var mı? Ne yazik ki yok…

“BEŞİKTAŞ’IN YENİ REKORTMENİ ADEM LJAJIC”

Adem Ljajic ilk geldiği 5 maçta taraftar ve futbol serverler tarafından oldukça eleştirilmişti. Son 15 maçı baz alırsak da, şu anda bonservisi Beşiktaş’ta olsa 15-17 milyon euro’ya Avrupa’ya okutulacak cinsten. Neler yapıyorsun sen yahu? Her maçta gole katkın var. 2 ye 1 lerin muhteşem. Topları zamanında kullanıyor, paslar doğru ve hızlı. Beşiktaş’ın pas trafiğini hızlandıran en iyi ikinci adam konumunda. Burak Yılmaz’ın 2 ye 1 lerini Ljajic’in 2 ye 1 leriyle yarıştırabiliriz. Ver devam et, olay budur. Beşiktaş’ın sanıyorum 70. dakikalarda yakaladığı bir pozisyon vardı. Ljajic’in kaçırdığı pozisyon… Bu pozisyon bana Beşiktaş’ın Bursaspor deplasmanında 2 sezon önce atmış olduğu tiki taka golünü ve o sezonki tikitakalarını hatırlattı. Adem artık tamam. Bonservisi gönül rahatlığıyla alınabilir. Şu anda ligin en verimli yabancı orta alan oyuncusu hem de açık ara.

“GÜVEN İLE OYNANDIĞINDA..”

Güven sahada olduğu zaman top bu çocuğu çekiyor. Bir şekilde ayağına geliyor. Golde de yine iyi vuramasa da pozsiyonun sonucu golle sonuçlandı. Güven olduğu zaman nedense bir Beşiktaşlı olarak golün Güven’in olduğu kanattan geleceği hissine kapılıyorum. Peki Şenol Hoca’mız ne yapıyor. Tabiki de her zaman iyi oynayanı oyundan alıyor. Kimi sokuyor? Lens’i… Tabi Lens’i… Hani şu tüm topları ezen, hepsini dışarıya atan, öylesine koşan Lens’i… Para verildi ya oynatacak. Hocam zaten sezon sonu gidiyorsun, bırak Güven oyunda kalsın. Güven ile Dorukhan Beşiktaş’a lazım. Bırak oyunun oynasınlar. Artık kaybedecek ne kaldı ki?

“SAHADA FUTBOL, TÜRBÜNDE….”

Sahada oynanan futboldan zerre haberi olmadı taraftarın. Kah istifaya çağırdı yönetimi, kah Galatasaray’a salladılar. Hakemlere giydirdiler, TFF’yi suçladılar. Üstelik Fikret ORMAN daha yeni başkanlığını tazelemiş “istifa et” diye bağırdılar. Ben her zaman taraftarı tutarım biliyorsunuz ama ne gerek var ki? Yararı mı var bize, zararı mı? Anlayamadım. Quaresma’ya sallıyorlardı Quaresma gol attı. Futbol izleyelim diyoruz türbünler maçı bırakmış başka alemdeler. Sevgili Beşiktaşlılar bunlar daha önce yaşandı. Bize fayda getirmez bu hareketler. TFF her zamanki TFF. Hakemler her zamanki hakemler. Bunun çözümü bizlerde değil, yöneticilerimizde. Yöneticileri protesto etmekte haklı belki Beşiktaş taraftarı ama geç olmadı mı biraz be? Lig bitti, atı alan Üsküdar’ı geçti… Peki geçtiğimiz hafta Necip’le derbiye çıkan Şenol Hoca’da hiç mi suç yok? Alası var… Ona da tepkiyi farklı ve zekice yaptılar. Onu sevdim bak..

“SERGEN YALÇIN’I TÜRBÜNE ÇAĞIRDILAR..”

Maç bitti. Sergen Hoca içeri girdi. Türbün başladı “Sergen buraya” demeye. Sergen 5 dakika sonra içeriden çıktı ve Beşiktaş seyircisini selamladı. Değişiklik istiyoruz evet ama bu Sergen Hoca’yla mı olacak? Henüz daha erken değil mi? Bazen hemen gaza gelmiyor muyuz? Evet, geliyoruz. Yine gaza geldik. Ha, Sergen efsanemiz çağıracağız tabi diyorsanız o ayrı ama mesajın genel anlamına bakıldığında teknik direktörlük istiyenlere söylüyorum, o iş öyle kolay değil. Sergen gelir 3 mağlubiyet alır onu da kaybederiz. Daha zamanı var bana göre. Biraz beklemek lazım.

“İKİNCİLİK ŞANSI YÜKSEK, ŞAMPİYONLUK ZOR..”

Şenol Güneş maçtan sonra basın toplantısında verdiği demeçte, şampiyonluk zor ama ikincilik olabilir hatta üçüncü bile olabiliriz hakemlere bir şey demiyorum sorun yok diyerek ironi yaparak toplantıyı noktaladı. Ah be hocam; şu Galatasaray maçında ofansif bir kadroyla çıksaydın da yenilseydin kimse ağzını açmayacaktı. Sen tabiki de profesyonelsin iyisini bilirsin ama bu kadar taraftar boşa mı konuşuyor be hocam? Yapma hocam, etme hocam… Beşiktaşlılıkta hakemi de yeneceksin diye yarım asırdır bağırmıyorlar mı? Sen de Beşiktaş’ın yeni bir ferdi olmadın mı? Ne diye şimdi ironi yaparak kafamızı karıştırıyorsun? Dört sezon görev yaptın iki şampiyonluk getirdin Beşiktaş’a, bunun için ayrıca teşekkürler ancak son iki sezonu da kendi ellerinle verdin be hocam. Milli takım kariyerinde şüphem yok. İlk maçında da güvendim, radyoda Türkiye rahat kazanır diye bağırdım, haykırdım. Bunlar hep sana güvenimden ama bazen şu Lens’i falan oyuna en iyi oynayanı çıkarıp alıyorsun ya da Necip sevdan vazgeçmiyorsun ya, ne diyeyim hocam sana ben?

Atilla Arda BORA

 

Top
Translate »